Kosmiczne informacje

Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

Internet satelitarny Wiadomości

Globalny system Internetu satelitarnego OneWeb

Firmy Intellian i OneWeb zaprezentowały płaskie panele firmy Intellian przed planowanym rozpoczęciem produkcji w czwartym kwartale 2023 r. To krok milowy w celu utworzenia globalnego systemu Internetu satelitarnego.

Demonstracja odbyła się w Intellian’s Advanced Development Center (ADC) w Maryland, USA, przy użyciu zintegrowanego terminala Electronically Scanned Array (ESA) działającego w komercyjnym środowisku sieciowym obsługiwanym przez OneWeb.

Intellian twierdzi, że terminal ESA osiągnął maksymalne prędkości pobierania i wysyłania obsługiwane przez system OneWeb w trybie pełnego dupleksu, z płynnym przełączaniem wiązek i pojedyczych satelitów. Po zakończeniu testów Intellian planuje wprowadzić na rynek szereg terminali ESA zaprojektowanych z myślą o określonych wymaganiach w sektorach morskim, korporacyjnym, lądowym i rządowym.

„Nasze strategiczne partnerstwo z OneWeb zostało jeszcze bardziej wzmocnione, ponieważ ponownie wspólnie osiągamy kolejny fantastyczny kamień milowy” — powiedział Eric Sung, prezes i dyrektor generalny firmy Intellian.

„Ta bezprzewodowa demonstracja potwierdza siłę naszej technologii ESA i przybliża nas o krok do wprowadzenia prawdziwie zintegrowanych produktów, z których mogą skorzystać wszyscy komercyjni klienci OneWeb. Dzięki naszemu nowemu kampusowi produkcyjnemu uruchomionemu również w Korei w 2022 roku, możemy zapewnić naszym partnerom niesamowitą skalę i gwarancję jakości”.

OneWeb nadal czyni szybkie postępy w uruchamianiu swojej globalnej sieci zasięgu. Firma uruchomiła ponad 80% swojej konstelacji pierwszej generacji, która będzie oferować szybkie rozwiązania łączności o małych opóźnieniach. OneWeb ma obecnie aktywne rozwiązania łączności ze swoimi partnerami dystrybucyjnymi na Alasce, w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Grenlandii i szerszym obszarze Arktyki, a rozszerzone usługi będą dostępne online wkrótce w Stanach Zjednoczonych, południowej Europie, Australii, na Bliskim Wschodzie i nie tylko.