Kosmiczne informacje

Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

Telefony satelitarne Wiadomości

Komunikator satelitarny ZOLEO otrzymał nagrodę ISPO Award 2022

Najlepsze przygody znajdują się dziś poza utartymi szlakami. Czyli tam, gdzie nie możesz liczyć na połączenie komórkowe lub Wi-Fi, aby wysłać wiadomość do swoich bliskich lub uzyskać pomoc, jeśli jej potrzebujesz. Aby wyjazdy w plener były bezpieczniejsze i zapewniały łączność w każdym zakątku świata, powstało kompaktowe urządzenie ZOLEO. Łączy się przez Bluetooth z bezpłatną aplikacją na smartfonie/tablecie z systemem Android lub Apple. Zapewnia dostęp do sieci satelitarnej Iridium składającej się z 66 usieciowanych satelitów o niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), dzięki którym możesz wysyłać i odbierać wiadomości w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki ZOLEO przekonasz się, jak łatwe i niedrogie może być przesyłanie wiadomości satelitarnych – zawiera hiperlokalne prognozy pogody, udostępnianie lokalizacji GPS i całodobowe alerty SOS na całym świecie.

Wspaniałą rzeczą w Zoleo jest to, że nie musisz już martwić się, gdzie możesz komunikować się z jakim urządzeniem i przez które połączenie. Zoleo zajmie się tym za Ciebie. Jeśli więc znajdziesz się w zasięgu sieci komórkowej, aplikacja automatycznie dostarczy Twoje wiadomości przez komórkę lub Wi-Fi, w zależności od tego, która sieć jest w danym momencie najbardziej opłacalna. Kolejną unikalną cechą usługi ZOLEO jest to, że każdy użytkownik otrzymuje swój własny numer SMS oraz adres e-mail, dzięki czemu może pozostawać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi. Informacje kontaktowe nigdy nie wygasają i umożliwiają kontaktom inicjowanie wiadomości z użytkownikami ZOLEO, w przeciwieństwie do czekania na otrzymanie wiadomości od użytkowników, na którą mogą odpowiedzieć.

Dodatkowe funkcje, takie jak hiperlokalne prognozy pogody obsługiwane przez AerisWeather, udostępnianie lokalizacji GPS i całodobowe globalne alerty SOS obsługiwane przez Global Rescue zapewniają dodatkowy spokój ducha, gdy jesteś poza siecią. Urządzenie ZOLEO jest małe, lekkie i zapewnia ponad 200 godzin pracy na baterii. Zaprojektowany do pracy w temperaturach od -20°C do 55°C, jest odporny na wstrząsy, kurz i charakteryzuje się doskonałą wodoodpornością (IP68).

Podsumowując, doskonały sprzęt dla miłośników outdooru.

To przekonało jury:

Łatwa komunikacja niezależnie od sieci komórkowej i Wi-Fi w każdym zakątku świata
Mały rozmiar, łatwa obsługa w połączeniu ze smartfonem
Hiperlokalne prognozy pogody obsługiwane przez AerisWeather z dokładnością do 100 m rozdzielczości przestrzennej
Ekspert Global Rescue całodobowy monitoring SOS z aktualizacjami postępów i usługami koordynacji reagowania kryzysowego przez 365 dni w roku
Udostępnianie lokalizacji GPS