Kosmiczne informacje

Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

Telefony satelitarne Wiadomości

Najlepszy telefon satelitarny dla podróżników Iridium 9555

Jeśli wybierasz się na wędrówkę po dziczy oto nasza najlepsza rekomendacja. Iridium 9555 wygląda trochę jak nieporęczna wersja typowego telefonu komórkowego z lat 90. Ma krótką antenę, ale w rzeczywistości rozciąga się na ponad 12 cm i można ją ustawić pod kątem, aby odebrać sygnał satelitarny bez zakłóceń

Wygląd obudowy i układ przycisków wydają się być inspirowane telefonem Nokia 2110 i innymi telefonami z tamtej epoki, z centralnym klawiszem menu w górę/w dół, otoczonym dwoma przyciskami akcji i klawiszami połączeń poniżej. To sprawia, że ten telefon jest bardzo łatwy w obsłudze, nawet w rękawiczkach i w niskich temperaturach.

Telefon oferuje możliwość wysyłania krótkich wiadomości e-mail oraz odbierania i wysyłania wiadomości SMS, a także, co jest przydatne dla osób skłonnych podróżować w jednym kraju, opcję zaprogramowania preferowanego międzynarodowego numeru kierunkowego. Ten telefon ma również sens, jeśli pracujesz w odległych lokalizacjach, niezależnie od szerokości geograficznej. To dobry wybór dla wszystkich osób podróżujących w odległe zakątki świata. Połączenia możesz wykonać nie tylko na pustyni, czy wysoko w górach, ale również na morzach i oceanach.

Iridium 9555 pracuje w globalnej sieci satelitarnej Iridium.

Iridium Communications Inc. (dawniej Iridium Satellite LLC) jest notowaną na giełdzie amerykańską spółką z siedzibą w McLean w Wirginii. Iridium obsługuje konstelację satelitów Iridium. System ten składa się z 66 aktywnych satelitów i 9 zapasowych na orbicie. Niemal polarna orbita i komunikacja między satelitami za pośrednictwem łączy międzysatelitarnych zapewniają globalną dostępność usług.