Kosmiczne informacje

Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

Internet satelitarny Technologie Wiadomości

Orbit dostarczy systemy łączności satelitarnej OceanTRx 7MIL dla marynarki wojennej Azji Południowo-Wschodniej

Izraelska firma Orbit Communications Systems, dostawca morskich i powietrznych terminali SATCOM, rozwiązań do śledzenia stacji naziemnych oraz systemów zarządzania dźwiękiem w samolotach o znaczeniu krytycznym, otrzymała wielomilionowy kontrakt od wiodącego integratora w Azji Południowo-Wschodniej na dostawę OceanTRx Systemy łączności satelitarnej 7MIL dla nowych morskich platform wojskowych.

Orbit poinformował, że przed podpisaniem umowy zawarł z klientem umowę teamingową, głównie w zakresie satelitarnej komunikacji morskiej, z planami zbadania możliwości współpracy w innych regionach i obszarach, takich jak satelita naziemno-powietrzny i AMS. Umowa ułatwi również poprawę lokalnych możliwości konserwacji, serwisu i wsparcia dla nowych i obecnych klientów.

„Ta umowa współpracy jest wyrazem zaufania naszego klienta, kontynuacją, wzmocnieniem i rozszerzeniem wspólnej działalności naszych dwóch firm na rynku azjatyckim, a później na inne regiony/terytoria” — mówi Daniel Eshchar, dyrektor generalny Orbit Communication Systems. „Jesteśmy dumni, że kolejny globalny integrator zdecydował się na zakup unikalnych morskich systemów łączności satelitarnej firmy Orbit do instalacji w wiodącej na świecie flocie. OceanTRx 7MIL to pierwszy system działający zgodnie ze standardami MIL, który umożliwia jednoczesną, ciągłą komunikację na kilku częstotliwościach, nawet w trudnych warunkach środowiskowych”.