Kosmiczne informacje

Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

Internet satelitarny Starlink Wiadomości

Ceny internetu satelitarnego Starlink w Polsce

Internet Starlink firmy SpaceX rozwinął się z futurystycznego pomysłu Elona Muska w dostawcę szerokopasmowego Internetu satelitarnego oferującego szybkie prędkości (50–500 Mb/s) i nieograniczone dane. Cena usługi w Polsce to 1335 zł miesięcznie przy jednorazowym koszcie sprzętu 2200 zł. Możesz wybrać rodzaj usługi np. satelitarny internet do domu, samochodowy czy biznesowy.

Internet Starlink działa najlepiej na obszarach wiejskich lub odległych, gdzie nie ma stacjonarnych opcji internetowych, takich jak DSL, kabel lub światłowód. W zeszłym roku sporządziliśmy mapę najszybszych i najwolniejszych miast wiejskich w całej Polsce, w których Starlink może zapewnić największą wartość.

W porównaniu do Viasat i HughesNet, Starlink oferuje więcej danych i szybsze prędkości Internetu za miesięczną cenę, chociaż jest również droższy, z opłatami za sprzęt z góry i znacznie mniejszą dostępnością. Znamy na przykład osoby, które były na liście oczekujących od wielu lat.

Nowy plan internetowy Starlink RV (135 USD miesięcznie) jest idealny dla osób, które żyją na otwartej drodze, ale ci z południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych będą musieli poczekać, aby nawet zarejestrować się w usłudze Starlink beta. Za granicą Elon Musk zaczął oferować usługi internetowe Starlink Iranowi podczas protestów i Ukrainie walczącej w wojnie z Rosją.

Możesz uzyskać Internet Starlink, składając zamówienie na stronie internetowej Starlink. Gdy Starlink ma zasięg Internetu i przepustowość w Twojej okolicy, możesz otrzymać zestaw Starlink bezpośrednio do Ciebie w ciągu 2 tygodni.

Aby sprawdzić dostępność Starlink w Twojej okolicy, sprawdź stronę rejestracji w wersji beta Starlink.

Jeśli Starlink nie jest jeszcze w Twojej okolicy, nadal możesz złożyć zamówienie i zabezpieczyć swoje miejsce na liście oczekujących, wpłacając depozyt w wysokości 99–500 USD, w zależności od tego, czy chcesz korzystać ze standardowej usługi Starlink, Starlink RV internet czy Starlink Business. Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, kiedy możesz otrzymać Starlink, jest wprowadzenie swojego adresu na stronie internetowej Starlink.