Kosmiczne informacje

Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

Internet satelitarny Wiadomości

Linie Emirates zaoferują pasażerom internet satelitarny Inmarsat GX Aviation w 50 nowych samolotach typu Airbus A350

Główna umowa jeszcze poprawi usługi szerokopasmowe dla pasażerów dzięki ulepszonej łączności i większemu globalnemu zasięgowi, w tym podczas lotów nad Arktyką. Linie Emirates wybrały firmę Inmarsat jako dostawcę łączności pokładowej dla swojej nowej floty Airbusów A350.

Ta przełomowa umowa stanowi rozszerzenie wieloletniego partnerstwa między Emirates i Inmarsat. Umożliwi liniom lotniczym zapewnienie zaawansowanego, szybkiego łącza szerokopasmowego podczas lotu przy użyciu GX Aviation firmy Inmarsat na pokładach 50 Airbusów A350, które wejdą do służby od 2024 r. W rezultacie pasażerowie będą mogli pozostawać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi, przeglądać Internet i korzystać z mediów społecznościowych, a wszystko to z wygodnego fotela.

Airbus A350 będzie pierwszym samolotem Emirates, który skorzysta z sieci satelitarnej Inmarsat Global Xpress (GX), która składa się obecnie z pięciu satelitów pasma Ka i zostanie dodatkowo wzmocniona przez dodanie siedmiu dodatkowych. Po nich pojawią się trzy dodatkowe satelity na orbicie geostacjonarnej – zwiększające prędkość, pojemność i odporność – oraz dwa na wysoce eliptycznej orbicie, które zostaną wystrzelone jeszcze w tym roku i wejdą do służby w przyszłym roku, umożliwiając jedyną na świecie komercyjną mobilną usługę szerokopasmową dla samolotów latających w wyższych wysokościach i w całej Arktyce, na przykład trasy między Bliskim Wschodem a Ameryką Północną.

William Huot-Marchand, starszy wiceprezes Inmarsat Aviation ds. połączeń lotniczych, powiedział: „Cieszymy się, że linie Emirates dołączyły do rodziny GX Aviation. Będzie to pierwsza flota Emirates wyposażona w nasze wysoce zaawansowane rozwiązanie”.

GX Aviation ma dobrą pozycję, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom pasażerów w zakresie cyfrowych wrażeń na pokładzie, oferując szybką łączność z nieprzerwanym globalnym zasięgiem na wszystkich trasach lotów, nawet nad Arktyką. Cieszymy się na bliską współpracę z Emirates przy wprowadzaniu i innych ekscytujących innowacje, które opierają się na doskonałych osiągnięciach w zapewnianiu pasażerom najlepszych w swojej klasie”.

Adel al Redha, dyrektor operacyjny Emirates, powiedział: „Zapewnianie światowej klasy wrażeń na pokładzie zawsze było dla Emirates najważniejsze i rozumiemy, jak ważny jest dostęp do Internetu podczas lotów. Przez lata ściśle współpracowaliśmy z Inmarsat i naszymi partnerami, aby zapewnić, że wszystkie nasze samoloty oferują łączność Wi-Fi. Z niecierpliwością czekamy na znalezienie sposobów i opcji poprawy łączności na pokładzie naszych samolotów poprzez wykorzystanie GX Aviation dla naszej floty Airbus A350. Zaawansowane możliwości wprowadzane przez nowe satelity są szczególnie ważne, ponieważ zwiększą przepustowość całej naszej globalnej sieci, w tym samolotów latających nad Arktyką na trasach między Bliskim Wschodem a Ameryką”.

Prawdziwie globalna łączność pokładowa GX Aviation odblokuje szereg nowych możliwości dla Emirates. Platforma została nagrodzona przez Skytrax tytułem najlepszej rozrywki pokładowej na świecie 17 lat z rzędu, a dodanie ciągłej globalnej łączności do oferty pokładowej jeszcze bardziej wzmocni zaangażowanie linii lotniczej w zapewnianie pasażerom światowej klasy wrażeń. Jest to ważniejsze niż kiedykolwiek, ponieważ najnowsze badanie doświadczeń pasażerów Inmarsat wykazało, że ponad trzy czwarte (77%) pasażerów na całym świecie twierdzi, że Wi-Fi podczas lotu jest dla nich ważne – o 40% więcej niż przed pandemią. Co więcej, 97% twierdzi, że korzysta teraz z urządzeń osobistych na pokładzie, więc jasne jest, że zapewnienie niezawodnego, wysokiej jakości i ciągłego połączenia ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia pasażerom najlepszych wrażeń.