Kosmiczne informacje

Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

Internet satelitarny Systemy satelitarne Telefony satelitarne Wiadomości

Usługa mobilnego internetu satelitarnego Iridium Go Exec jest dostępna od 1 lutego 2023

Zbudowany dla profesjonalistów, ale stworzony dla wszystkich, Iridium GO! exec zapewnia dostęp do Internetu poza siecią GSM.

Opierając się na sukcesie oryginalnego Iridium GO!, wprowadzonego w 2014 roku, Iridium GO! exec jest oparty na technologii Iridium Certus® i zapewnia szybsze przesyłanie danych. Jest idealny do łączenia pracowników zdalnych, personelu organizacji pozarządowych, pracowników rządowych, ratowników, pilotów GA, żeglarzy i codziennych poszukiwaczy przygód, pomagając im pozostać w kontakcie i produktywnie z dowolnego miejsca.

Można go zmieścić w plecaku, na szybie osobistej samolotu, łatwo przenieść z łodzi na plażę lub z jeepa w teren. Wielu użytkowników może bezprzewodowo łączyć swoje inteligentne urządzenia przez Wi-Fi lub za pomocą wbudowanego portu Ethernet do łączenia urządzeń przewodowych z Internetem.

Wyposażony w nowe funkcje, Iridium GO! exec może działać jako samodzielne urządzenie do wykonywania połączeń za pomocą wbudowanego zestawu głośnomówiącego lub inicjowania połączenia SOS, jeśli inteligentne urządzenie użytkownika wyczerpie się. Działa z popularnymi komunikatorami, pocztą e-mail i innymi natywnymi aplikacjami dobrze znanymi użytkownikom.

Dzięki bardzo wydajnej baterii zapewnia dłuższe użytkowanie w podróży, a nawet może być używany jako powerbank do bezpośredniego ładowania smartfona lub tabletu za pomocą dedykowanego wyjścia zasilania USB-C. Urządzenie jest również wyposażone w menedżera aplikacji, który ułatwia korzystanie z najlepszych możliwych funkcji.

Niestandardowe aplikacje mogą być również opracowywane dla Iridium GO! exec przy użyciu API dostarczonego przez Iridium, tak jak w popularnych w Iridium GO!. Można również zamówić antenę zewnętrzną i zestaw do montażu na stałe na łodziach i w odległych lokalizacjach, a dodatkowe akcesoria spodziewane są w nadchodzących miesiącach.