Kosmiczne informacje

Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

Internet satelitarny

Partnerzy Azercosmos i CommsCarrier wprowadzają internet satelitarny do Afryki Środkowej i Wschodniej

Azercosmos, narodowa agencja kosmiczna Azerbejdżanu i CommsCarrier Satellite Services Limited, dostawca usług satelitarnych w Republice Kenii, zawarły umowę o współpracy w zakresie projektów długoterminowych. Azerspace-2, satelita telekomunikacyjny Azerbejdżanu, ułatwi dostarczanie rozwiązań transmisji danych klientom w Afryce Wschodniej i Środkowej.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Azercosmos od dzisiaj usługi internetowe będą świadczone organizacjom rządowym w Republice Kenii. Odbędzie się to za pośrednictwem pasma Ku Azerspace-2. Co więcej, będzie również wykorzystywany przez CommsCarrier do obsługi klientów w Afryce Wschodniej i Środkowej.

Mówiąc o nowym rozwoju, Fuad Aslanov powiedział, że Azerkosmos jest zadowolony z postępów w dostarczaniu usług satelitarnych do Afryki. Ponadto Commscarrier postrzegany jest jako rzetelny partner. Dodatkowo Azercosmos pracuje nad przyspieszeniem procesów roboczych.

Dyrektor CommCarrier stwierdził, że ta współpraca była kamieniem milowym w poprawie wydajności i zaspokojeniu rosnących wymagań ich klientów.

O firmie CommCarrier

CommCarrier powstał w 1995 roku jako licencjonowany regionalny operator telekomunikacyjny VNO. Jej siedziba główna znajduje się w Nairobi w Kenii, z rozpoznawalnym na całym świecie głosem i bramą wiedzy, CommCarrier był pionierem we wprowadzaniu ekspertyz VSAT. Jest to obecnie główna firma telekomunikacyjna na obszarze Afryki.