Kosmiczne informacje

Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

Internet satelitarny SpaceX Starlink

Anuvu współpracuje z firmą Starlink, oferując szybkie anteny w przystępnej cenie

Niedawno Starlink, wiodący na świecie dostawca satelitarnego dostępu do Internetu, oraz Anuvu, wiodący dostawca szybkiej łączności i technologii rozrywkowych dla konkurencyjnych rynków mobilności, ogłosili swoje partnerstwo. Anuvu będzie pierwszym sprzedawcą technologii morskich, który w wyniku współpracy będzie sprzedawał anteny Starlink po przystępnej cenie 2500 USD, co pozwoli mu zostać zatwierdzonym globalnym sprzedawcą produktów firmy. Dla klientów z branży morskiej poszukujących łączności satelitarnej, współpraca stanowi nową, szybszą i bardziej niezawodną opcję.


Odkąd Starlink zaczął oferować usługi dla branży morskiej w lipcu 2022 r., Anuvu wspiera instalacje Starlink w sektorze rejsów wycieczkowych, energii i jachtów. W październiku Anuvu zaprezentowało pierwszy portal załogi przeznaczony wyłącznie do obsługi usług Starlink w sektorze energetycznym. Firma chce zaspokoić rosnące wymagania operatorów morskich, którzy potrzebują szybkiego i niezawodnego dostępu do czatów wideo swoich pracowników, strumieniowego przesyłania wideo w wysokiej rozdzielczości i gier online z odległych lokalizacji.


Anuvu zapewnia obecnie najszybsze prędkości oferowane przez konstelację Starlink dzięki nowej umowie ze sprzedawcami. Celem relacji między Anuvu a przemysłem morskim jest zaoferowanie klientom najszybszego i najprostszego sposobu uzyskiwania połączeń LEO. Klienci, którzy kupią antenę Starlink od Anuvu, uzyskają dostęp do kilku opcji płatności, obsługi klienta końcowego, najszybszych prędkości Starlink dostępnych w branży morskiej oraz usprawnionego fakturowania z jednego źródła.


Według Erika Carlsena, starszego wiceprezesa ds. gospodarki morskiej, energii i administracji w Anuvu: „Chcieliśmy zapewnić najbardziej płynne, ekonomiczne i niezobowiązujące doświadczenie klientom z branży morskiej i właśnie to zrobiliśmy przed dołączeniem do rynku odsprzedaży Starlink. Klienci, którzy kupią Starlink od Anuvu, otrzymają naszą wiedzę i pomoc bez żadnych warunków. Nie ma łatwiejszego sposobu na uzyskanie Starlink dla operatorów morskich korzystających z rozwiązania LEO niż nasz.”


Klienci Anuvu mają możliwość zainstalowania przez firmę SD-WAN i rozbudowanego pakietu narzędzi do zarządzania siecią, wraz z rozwiązaniem Starlink, w celu poprawy, monetyzacji i optymalizacji ich łączności. Te dodatkowe usługi nie są jednak konieczne. Firma chce zapewnić swoim klientom prosty i nieskomplikowany sposób na uzyskanie łączności satelitarnej bez konieczności stosowania innych produktów lub pakietów usług, których Starlink nie wymaga.


Anuvu oferuje zespół międzynarodowych profesjonalistów, którzy zarządzają wymaganiami dotyczącymi połączeń i treści dla konkurencyjnych branż mobilności, w tym linii lotniczych, linii wycieczkowych i aplikacji dla sektorów morskiego, energetycznego i rządowego o znaczeniu krytycznym. Firma czerpie przyjemność z maksymalizacji wydajności dzisiaj, jednocześnie optymalizując ją na przyszłość, dzięki elastycznemu i zwinnemu podejściu, które pozwala jej na stosowanie najnowszych technologii w celu maksymalizacji satysfakcji klientów. Celem Anuvu jest oferowanie swoim klientom niezawodnych, możliwych do rozbudowy i opłacalnych rozwiązań, które można dostosować do zmieniających się potrzeb pasażerów i gości.


Współpraca Anuvu ze Starlink oferuje klientom morskim najnowocześniejszy i niedrogi wybór połączeń satelitarnych. Klienci z branży morskiej uważają firmę za atrakcyjną opcję ze względu na skupienie się na oferowaniu szybkiego i łatwego procesu uzyskiwania połączeń LEO, a także wiedzę i wsparcie klienta. Dzięki tej współpracy Anuvu demonstruje swoje zaangażowanie w dostarczanie klientom najnowocześniejszych rozwiązań i zwiększanie wydajności sieci.