Kosmiczne informacje

Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

Systemy satelitarne Technologie

Lockheed jest gotowy do wystrzelenia najnowocześniejszego satelity wielozadaniowego

Ogłoszono wystrzelenie LM 400, najnowszego satelity giganta lotniczego Lockheed Martin. Ten elastyczny, średniej wielkości statek kosmiczny został stworzony, aby spełnić wymagania użytkowników wojskowych, przemysłowych i cywilnych. LM 400 można dostosowywać i rozbudowywać oraz może służyć do różnych misji, takich jak stały nadzór, radar, obrazowanie, teledetekcja i komunikacja. W rezultacie stanowi doskonałą platformę do różnych zastosowań, w tym do ogromnych systemów komunikacji komercyjnej i gromadzenia informacji wojskowych.


Projekt LM 400 opiera się na strategii modułowej, z naciskiem na wspólność i kompatybilność. Daje to większą wszechstronność pod względem rodzajów ładunków, które może przenosić, i pozwala na szybką konfigurację w celu spełnienia określonych potrzeb misji. Magistrala satelitarna współpracuje również z różnymi wyrzutniami, dzięki czemu idealnie nadaje się do scenariuszy wspólnych przejazdów i wielu startów.


Zdefiniowana programowo architektura satelitarna Lockheed Martin, SmartSat, jest również elementem LM 400. Ta najnowocześniejsza technologia umożliwia satelity przeprowadzanie przetwarzania danych „Edge” na pokładzie, zwiększając wszechstronność misji i skracając czas potrzebny na dostarczenie użytecznych danych w ręce operatorów misji i decydentów w terenie.


LM 400 został zaprojektowany tak, aby był kompatybilny z różnymi platformami ze wszystkich usług dla zastosowań wojskowych, zgodnie z wymaganiami Modular Open Systems Architecture. Pomaga to Departamentowi Wojskowemu Stanów Zjednoczonych w dążeniu do połączonych operacji we wszystkich domenach oraz dowodzenia i kontroli.


Lockheed Martin zaplanował kilka niezależnie finansowanych misji demonstracyjnych technologii, z których pierwszą jest LM 400 Tech Demonstrator, pierwszy LM 400, który opuścił linię produkcyjną. Początkowo system komunikacji wąskopasmowej znajdzie się na pokładzie demonstracji, gdy zostanie ona wystrzelona w 2023 r. Poniższy ładunek ESA, który ma zostać wystrzelony w 2024 r., przetestuje ESA, która może obsługiwać radar z syntetyczną aperturą na orbicie.


W celu zaspokojenia zapotrzebowania na szerzej stosowane systemy, wysoką wydajność produkcji i opłacalne rozwiązania, firma Lockheed Martin zainwestowała we wspólne projekty satelitów. Dzięki kreatywnemu podejściu firmy do projektowania i produkcji satelitów możliwe było skrócenie czasu od projektu koncepcyjnego do zintegrowanego statku kosmicznego o połowę, co przyspieszyło rozwój techniczny satelitów i zaawansowanych ładunków.


Szeroka gama misji i aplikacji może być obsługiwana przez LM 400, bardzo elastyczną i elastyczną magistralę satelitarną. Koncentrując się na przystępności cenowej, interoperacyjności i wspólności, jest w stanie wywrzeć znaczący wpływ na stale rozwijający się biznes satelitarny.