Copenhagen Suborbitals przeprowadził test silnika BPM5

Silnik BPM5 podczas testu 10 maja 2015

Przetestowany został silnik BPM5, będący protoplastą silnika BPM100, który ma wynieść człowieka w przestrzeń kosmiczną w amatorskiej rakiecie.

Copenhagen Suborbitals
to organizacja non-profit, zrzeszająca hobbystów i fascynatów, którzy postawili sobie za cel zbudować rakietę zdolną wynieść człowieka w przestrzeń kosmiczną, czyli ponad umowną granicę znajdującą się na wysokości ok 100km. Pieniądze na opłacanie materiałów pochodzą od darczyńców i prywatnych inwestorów. Organizacja jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych i dokumentuje wszelkie swoje działania. 4 lutego 2017 roku można było oglądać transmisję na żywo z testu wyżej wymienionego silnika.

BPM5 to silnik na paliwo ciekłe, napędzany przez mieszaninę etanolu z wodą oraz ciekłego tlenu. Jest to eksperymentalny projekt przed przystąpieniem prac do większej wersji silnika, nazwanej BPM100. Mniejszy silnik posłuży jako platforma testowa różnych rozwiązań technicznych mających znaleźć się w BPM100.

Poniżej znajduje się galeria zdjęć, które zostały wykonane podczas testu:

Źródło: Twitter

Gadżeciarz. entuzjasta technologii, inżynier i redaktor naczelny serwisu Musk Industries. Zafascynowany rozwojem technologii i eksploracją kosmosu.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Dariusz Pipka pisze:

    super efekty i moc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *