CopSub przygotowuje się do live streamu

Copenhagen Suborbitals nie próżnuje i przygotowuje się do pokazania nam swojego najbliższego startu w formie transmisji live.

Na Twitterze pojawiła się informacja, że organizacja ta testuje właśnie gimbal, który wraz z kamerą zostanie zamocowany na statku Vostok. Gimbal to nic innego jak mechaniczny stabilizator kamery, który niweluje ruchy operatora, w tym przypadku statku, na którym będzie zamontowany. Dzięki niemu powinniśmy zobaczyć stabilny obraz pomimo fal, które mogą poruszać statkiem.

Vostok, to statek, który służy jako mobilne centrum kontroli lotów, a w razie potrzeby także do odzyskiwania z wody pozostałości rakiet oraz holowania. Organizacja nabyła go w 2012 roku po dość długich poszukiwaniach odpowiedniego statku. Jest wykorzystywany do startów wraz z mobilną platformą startową SPUTNIK.

Vostok

Copenhagen Suborbitals dość często wrzuca aktualizację swoich postępów. Całkiem niedawno pokazywała chińskie kamerki, które posłużą do udokumentowania startu z perspektywy rakiety oraz samą rakietę Nexo II.

Źródło: Twitter CopSub

Gadżeciarz. entuzjasta technologii, inżynier i redaktor naczelny serwisu Musk Industries. Zafascynowany rozwojem technologii i eksploracją kosmosu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *