STARS-C wypuszczone z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Niezwykłe satelity STARS-C, autorstwa Japońskiej Agencji Kosmicznej (JAXA), zostały wypuszczone z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z pomocą astronauty Peggiego Whitsona.

19 Grudnia 2016 roku, z ISS (International Space Station), wypuszczone zostały satelity STARS-C (Space Tethered Autonomous Robotic Satellite). System składa się z dwóch małych, połączonych ze sobą satelitów, które w bezpiecznej odległości od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej rozdzielą się, ale pozostaną połączone za pomocą stumetrowej, Kevlarowej liny. Po wypuszczeniu, satelity poruszają się w stronę Ziemi. Następnie za pomocą systemu używającego sprężyn i sił grawitacyjnych Ziemi, zostaną rozdzielone, zbliżając jednego z satelitów ku planecie. Poza demonstracją technologii, satelity będą zbierać elektrony z plazmy znajdującej się w kosmosie w celu analizy powstawania prądu elektrycznego.

Źródło: NASA

Gadżeciarz. entuzjasta technologii, inżynier i redaktor naczelny serwisu Musk Industries. Zafascynowany rozwojem technologii i eksploracją kosmosu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *