Bigelow Aerospace życzy wesołych świąt

Firma Bigelow Aerospace, co jakiś czas wstawia zdjęcie swoich pracowników na tle modułu Olympus. Tym razem na zdjęciu pojawił się także Święty Mikołaj!

Bigelow Aerospace znany jest głównie z prac badawczych nad rozszerzalnymi, nadmuchiwanymi modułami kosmicznymi, z których zbudowana miałaby zostać stacja kosmiczna. Olympus (BA 2100) to największy projekt firmy, będący jednocześnie największym na świecie nadmuchiwanym modułem stacji kosmicznych. Jakiś czas temu firma pomyślnie wysłała na orbitę mniejszy moduł BEAM i zadokowała go do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Przejdzie on roczne testy na orbicie, żeby zweryfikować założenia firmy oraz gotowość technologiczną.

Merry Christmas, and let’s do something ambitious.

Firma życzyła wesołych świąt oraz zachęcała do zrobienia czegoś ambitnego. Nadmuchiwane moduły kosmiczne z pewnością są jedną z tych rzeczy.

Gadżeciarz. entuzjasta technologii, inżynier i redaktor naczelny serwisu Musk Industries. Zafascynowany rozwojem technologii i eksploracją kosmosu.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. RomańczuG pisze:

    Z tego co wiem to nie są na tle b330 (on jest o wiele mniejszy 330m3) ten to bodajże b2200 którego objętość to trzykrotność objętości ISS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *