Kosmiczne informacje

Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

Samochody elektryczne

Cars.com ogłasza Hyundaia IONIQ 5 najlepszym pojazdem elektrycznym 2023 roku

W konkursie Best of 2023, Cars.com wybrał IONIQ 5 firmy Hyundai jako najlepszy pojazd elektryczny. Redakcja wykwalifikowanych recenzentów samochodowych Cars.com wybrała IONIQ 5 jako zwycięzcę spośród trzech kandydatów, ponieważ wyróżniał się on spośród testowanych przez nich pojazdów elektrycznych z 2023 roku. To uznanie świadczy o zaangażowaniu Hyundaia w produkcję innowacyjnych, wysokiej jakości pojazdów elektrycznych.


IONIQ 5 jest skonstruowany przy użyciu unikalnej platformy modułowej Electric-Global Modular Platform (E-GMP) firmy Hyundai, która oferuje większe wnętrze i lepsze osiągi. Pojazd jest wyposażony w szeroką gamę najnowocześniejszych technologii, w tym niezwykle szybki system wielokrotnego ładowania 800 V, który może ładować inne pojazdy elektryczne oraz zasilać małe urządzenia i elektronikę oprócz samego pojazdu (od 10 do 80% w 18 minut). Klienci poszukujący praktycznego i przyjaznego dla środowiska środka transportu uznają IONIQ 5 za atrakcyjną opcję ze względu na te charakterystyczne cechy.


Według Ricky’ego Lao, dyrektora ds. planowania produktu w Hyundai Motor North America, IONIQ 5 „spełnia wszystkie wymagania” dla kupujących, którzy myślą o zakupie pierwszego pojazdu elektrycznego. Zarówno kupujący samochód elektryczny po raz pierwszy, jak i doświadczeni właściciele pojazdów elektrycznych uznają ten samochód za doskonały wybór ze względu na najnowocześniejszą technologię i przyjazne dla użytkownika funkcje.


Jedną z najbardziej godnych uwagi cech IONIQ 5 jest najnowocześniejszy system informacyjno-rozrywkowy, który zawiera 12,3-calowy ekran dotykowy oraz cyfrowy klaster. System oferuje różne opcje łączności, w tym Apple CarPlay i Android Auto, oraz jest prosty w obsłudze i intuicyjny.


IONIQ 5 został doceniony przez Jenni Newman, redaktor naczelną Cars.com, za wszechstronną konstrukcję w pełni elektrycznego SUV-a. Samochód jest prosty w obsłudze i ma wiele takich samych elementów sterujących, jak typowy samochód napędzany gazem. Jego przestronne, otwarte wnętrze jest wystarczająco duże dla rodzin. Jego wyższy profil zapewnia lepszą widoczność z zewnątrz, a 800-woltowa architektura umożliwia szybsze zwiększenie zasięgu niż w przypadku większości innych popularnych pojazdów elektrycznych przy użyciu szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 350 kW, co ukoi nerwy kierowców, którzy są martwiąc się o brak zasięgu.


Wyróżnienie przyznane Hyundaiowi IONIQ 5 przez Cars.com jest przekonującym dowodem na to, że jest on liderem na rynku pojazdów elektrycznych. Hyundai IONIQ 5 rewolucjonizuje rynek pojazdów elektrycznych. Nic dziwnego, że został wybrany najlepszym pojazdem elektrycznym roku 2023 przez Cars.com ze względu na najnowocześniejszą technologię, unikalny design i wyjątkowe osiągi. IONIQ 5 z pewnością zrobi wrażenie, niezależnie od tego, czy szukasz zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska środka transportu, czy po prostu pragniesz samochodu, który zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy.