Kosmiczne informacje

Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

Sztuczna inteligencja

Roblox ujawnia swój plan dotyczący treści tworzonych przez użytkowników i sztuczną inteligencję

Platforma gier online Roblox zamierza na nowo zdefiniować tworzenie na swojej platformie, wykorzystując generatywną sztuczną inteligencję (AI). CTO Roblox, Dan Sturman, napisał w poście na blogu, że firma ocenia zastosowanie generatywnej sztucznej inteligencji, aby ułatwić twórcom projektowanie gier, umożliwiając każdemu użytkownikowi Roblox bycie twórcą.


Doświadczenie Roblox składa się obecnie z różnych obiektów 3D powiązanych ze sobą zachowaniem za pomocą skryptów Lua i obsługiwanych przez globalny silnik fizyki. Jednak wyspecjalizowane narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji mogą zwiększyć produktywność twórczą, pomóc nowicjuszom i wyeliminować potrzebę posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej, jeśli chodzi o urzeczywistnianie pomysłów. Użytkownicy mogą tworzyć oryginalne materiały z innego doświadczenia, takie jak nowy awatar, koszula, kapelusz, dom, a może całe doświadczenie, używając generatywnych technologii sztucznej inteligencji.


Roblox od dawna wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję. Według Sturmana firma dowiedziała się już, w jaki sposób twórcy Roblox wykorzystują tę technologię. Te komercyjne systemy sztucznej inteligencji nie są jednak połączone z platformą, przez co często nie udaje im się stworzyć danych wyjściowych „Gotowych na Roblox”, co wymaga dużo dodatkowej pracy od projektanta. Firma postrzega tworzenie generatywnych narzędzi sztucznej inteligencji i interfejsów API specyficznych dla Roblox jako ogromną szansę.


Generatywna sztuczna inteligencja odkrywa leżące u podstaw wzorce i struktury danych oraz tworzy między innymi niespotykane wcześniej materiały wizualne, audio, tekst, kod i modele 3D. Roblox wierzy, że wprowadzenie generatywnego podejścia AI stanowi szansę na transformację tworzenia na platformie, zarówno poprzez ulepszenie Roblox Studio, aby produkcja była zauważalnie szybsza i prostsza, jak i poprzez umożliwienie każdemu użytkownikowi Roblox bycia twórcą.


Platforma o nazwie Roblox Studio oferuje kompleksowe narzędzia, usługi i wsparcie, aby pomóc artystom w tworzeniu najbardziej wciągających doświadczeń 3D. Twórcy mają możliwość konstruowania swoich doświadczeń za pomocą gotowych i bezpłatnych narzędzi, publikowania ich od razu na wszystkich popularnych platformach i docierania codziennie do 58,8 mln osób na całym świecie.


Jednak generatywna konwergencja mediów wspierana przez sztuczną inteligencję umożliwi projektantom tworzenie zintegrowanych rzeczy 3D z wcześniej zaprogramowanymi działaniami. Gdy firma próbuje zbudować modele 3D z platformą do animacji, modułami obsługi zdarzeń i atrybutami fizycznymi, napotyka szczególne przeszkody techniczne.


Roblox podtrzymuje swoje zaangażowanie w tworzenie platformy, która umożliwi wszystkim użytkownikom bycie twórcami, nie tylko tym, którzy znają Roblox Studio i inne narzędzia do tworzenia treści 3D. Firma przewiduje, że wiele doświadczeń Roblox przekształci się w kreatywne środowiska, w których użytkownicy będą mogli projektować swoje koszulki, czapki, pełne awatary, domy, a nawet całe doświadczenia.


Nasza wizja wymaga zestawu narzędzi, które są znacznie łatwiejsze w użyciu dla przeciętnego użytkownika niż cokolwiek, co jest obecnie obecne w jakimkolwiek środowisku. Każdy z 58,8 miliona codziennych użytkowników będzie mógł tworzyć oryginalne treści, które można udostępniać na całej platformie dzięki generatywnemu narzędziu sztucznej inteligencji, które może pomóc uczynić produkcję prostą i naturalną dla użytkowników oraz natychmiast włączyć ją do doświadczeń.