Kosmiczne informacje

Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

Sztuczna inteligencja

Microsoft prezentuje nowe innowacje z dziedziny sztucznej inteligencji, w tym widżet Bing dla systemów Android i iOS

W ostatnim ogłoszeniu Microsoft ujawnił szereg aktualizacji mających na celu dostarczenie przełomowych innowacji z dziedziny sztucznej inteligencji na kilku swoich platformach, takich jak Bing, Edge, SwiftKey i Skype. Wśród długo oczekiwanych premier wyróżnia się wprowadzenie widżetu Bing, który pojawi się wkrótce na urządzeniach z systemami Android i iOS, wyprzedzając Google Bard i pozostawiając ten gigant w tyle.

Wzrost zapotrzebowania na przetwarzanie sztucznej inteligencji zyskał znaczący impet w ostatnich miesiącach, co rodzi obawy dotyczące jego potencjalnego wpływu na rynek GPU komputerów osobistych. Jednak dzięki elastyczności i integracji zdolności AI, Microsoft zdołał zająć czołową pozycję przed konkurentami, takimi jak Google.

Od tego tygodnia Microsoft obiecuje znacząco udoskonalić doświadczenie związanego z Bingiem na platformach komputerowych i mobilnych. Użytkownicy mogą spodziewać się wielu nowych funkcji, w tym wideo, kart wiedzy, wykresów, lepszego formatowania i możliwości udostępniania w mediach społecznościowych, wszystko to dostępne w prostym i intuicyjnym widżecie czatu.

Nowy widżet Bing umożliwia użytkownikom szybkie sprawdzenie aktualnych informacji na pierwszy rzut oka i płynną interakcję z AI Binga poprzez wprowadzanie tekstu lub mowę. Dodatkowo, użytkownicy mogą bezproblemowo uruchomić pełną aplikację Bing z poziomu widżetu, aby uzyskać bardziej wszechstronne doświadczenie wyszukiwania.

Niezwykle istotną funkcją jest możliwość Binga zapamiętywania rozmów między urządzeniami, co zapewnia użytkownikom wygodę i ciągłość. Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w drodze, Bing może przypomnieć wcześniejsze interakcje, umożliwiając użytkownikom odtworzenie informacji i kontynuowanie wyszukiwania bez zakłóceń między urządzeniami. Na przykład, jeśli zapytasz o przepis na posiłek w domu na komputerze, Bing może przypomnieć Ci listę zakupów potrzebnych składników lub zaproponować zamienniki, jeśli niektóre z nich są niedostępne lub poza sezonem, gdy jesteś poza domem.

Kolejnym uzupełnieniem w portfolio Microsoftu jest integracja kompozycji tekstowej opartej na sztucznej inteligencji w popularnej klawiaturze SwiftKey. Wykraczając poza podstawową kontrolę pisowni, nowa funkcja Compose pomaga użytkownikom w tworzeniu treści, ustalaniu tonu wiadomości, formatowaniu i długości. Ponadto, Microsoft z dumą ogłasza integrację swojego tłumacza opartego na sztucznej inteligencji z klawiaturą SwiftKey, do którego łatwo można uzyskać dostęp za pomocą przycisku Bing, obok funkcji Compose.

Użytkownicy przeglądarki mobilnej Edge również mogą oczekiwać udoskonalonej funkcjonalności AI. Bing AI teraz będzie dostarczał kontekstowe odpowiedzi oparte na odwiedzanych przez użytkowników stronach internetowych. Na przykład użytkownicy mogą poprosić o rekomendację wina podczas przeglądania strony z przepisem. Dodatkowo, Bing może dostarczać informacje kontekstowe dotyczące zaznaczonego tekstu na stronie internetowej.

W dążeniu do dalszego usprawnienia komunikacji i produktywności, Microsoft udostępnił AI Binga we wszystkich rozmowach grupowych na platformie Skype. Użytkownicy mogą łatwo wezwać asystenta, oznaczając @Bing w trakcie dyskusji, korzystając z jego pomocy przy planowaniu, zarządzaniu kalendarzem i udzielaniu wskazówek dotyczących trasy.

Microsoft podkreśla, że pomimo wprowadzenia Bing AI zaledwie 100 dni temu, dokonano już znaczących postępów. Z obietnicą równie ekscytujących rozwojów w ciągu kolejnych 100 dni, firma z niecierpliwością oczekuje konferencji dla deweloperów Build, na której planuje ogłosić dalsze istotne informacje.