Kosmiczne informacje

Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

Sztuczna inteligencja

Integracja generatywnej sztucznej inteligencji z platformą Open 360 skraca średni czas oczekiwania w Logz.io

Najbardziej efektywną i przyjazną dla użytkownika platformą obserwowalności na rynku jest oferowana przez Logz.io. Firma poinformowała o rozwoju swojego opartego na sztucznej inteligencji zrozumienia aplikacji w chmurze i optymalizacji infrastruktury. Osiąga się to poprzez włączenie generatywnej sztucznej inteligencji.


Dzięki tej nowej funkcji funkcje Cognitive Insights platformy Open 360 zostały wzbogacone o szeroką gamę wypróbowanych i prawdziwych poprawek dotyczących nowych problemów z dostępnością, wydajnością, odpornością i bezpieczeństwem. Istniejąca funkcja Cognitive Insights wykorzysta generatywną sztuczną inteligencję do radykalnego skrócenia średniego czasu naprawy (MTTR), wydobycia większej wartości z mniejszej ilości danych i zminimalizowania kosztów.


Dzięki dodaniu narzędzia Cognitive Insights, które jest dostępne w ramach crowdsourcingu, Logz.io od 2016 r. wdraża nadzorowane modele uczenia maszynowego. Logz.io nadal przoduje w wykorzystywaniu najnowocześniejszych nowych technologii ze względu na swoje zaangażowanie w rozwój i wdrażanie open source oprogramowanie. Dostarczając ukierunkowane dane, które można wykorzystać do optymalizacji środowisk chmurowych, te nowe technologie mają przynieść korzyści swoim klientom.
Użytkownicy mogą uzyskać najbardziej aktualne monitorowanie, analizy, wizualizacje i informacje, korzystając z funkcji Cognitive Insights platformy Open 360. Funkcja jest wzmocniona przez generatywną sztuczną inteligencję.


Popularne narzędzia typu open source do obserwacji, takie jak OpenSearch, Prometheus i Jaeger, są w tym systemie połączone z generatywną sztuczną inteligencją. W rezultacie dodaje więcej źródeł istotnych informacji do danych pochodzących z crowdsourcingu. Istnieje dodatek kontekstu, dotkliwości i odpowiednich informacji do wcześniejszej pracy człowieka polegającej na znalezieniu odpowiednich zdarzeń. Ta automatyzacja znacznie go przyspiesza, a także oferuje dobrze znane możliwości naprawy.
Włączenie generatywnej sztucznej inteligencji do obecnych funkcji Cognitive Insights Logz.io jest rewolucyjne. Robi to po obniżonych kosztach, jednocześnie zmniejszając MTTR i uzyskując większą wartość z mniejszej ilości danych.


Teraz zautomatyzowany silnik rekomendacji platformy Open 360 korzysta z ogromnej ilości połączonych danych. Dane są włączane przez generatywny model AI. Wszystko to pomaga Logz.io w nieustannych wysiłkach na rzecz przyspieszenia i poprawy obserwowalności dla swoich klientów. Większość systemów własnościowych zawiera innowacje, w większości podporządkowane interesom komercyjnym. Logz.io zobowiązuje się do włączania wszelkich zasobów, które mogą być przydatne dla jego użytkowników, w tym generatywnej sztucznej inteligencji.


Funkcja Cognitive Insights automatycznie porównuje dane dziennika z danymi społecznościowymi pochodzącymi od społeczności Logz.io. Odbywa się to w celu znalezienia potencjalnych problemów i zaoferowania przydatnych odnośników internetowych. Za pomocą danych dziennika odtwarza interakcje międzyludzkie. Ponadto zawiera istotne informacje z repozytoriów open source, forów dyskusyjnych i wątków społecznościowych, które są dostępne. Dzięki tej możliwości inżynierowie mogą szybko rozwiązać problem w środowisku produkcyjnym.


Połączenie generatywnej sztucznej inteligencji i wglądów kognitywnych Logz.io poprawia dane pozyskiwane w ramach crowdsourcingu. Odbywa się to za pomocą dodatkowych źródeł odpowiednich danych, które są indeksowane przez duży model językowy. Inteligencja systemu jest znacznie zwiększona, a MTTR zmniejsza się z godzin do minut.


Platforma Open 360 jest teraz jeszcze bardziej pozycjonowana jako najnowocześniejsze rozwiązanie zapewniające pełną obserwację. Dzieje się tak dzięki integracji generatywnych możliwości sztucznej inteligencji. Użytkownicy Logz.io zyskują na ciągłych innowacjach platformy. Jest to napędzane przez ogólnoświatową społeczność platformy, inżynierów i profesjonalistów ITOps. Wnoszą swoje spostrzeżenia z crowdsourcingu, aby obniżyć MTTR.