Kosmiczne informacje

Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

Sztuczna inteligencja

Google bada kreatywne wykorzystanie sztucznej inteligencji w swoich produktach

Jednym z najbardziej użytecznych narzędzi stworzonych w ostatnich latach jest sztuczna inteligencja (AI). Potencjał jednostek, organizacji i społeczności jest uwalniany dzięki postępom w wykorzystaniu i stosowaniu sztucznej inteligencji (AI), które mają miejsce każdego dnia. Google, które 6 lat temu przeorientowało biznes wokół sztucznej inteligencji, było na pierwszej linii tych przełomów. Firma Google pokazała, w jaki sposób sztuczna inteligencja może być stosowana na różne sposoby w celu poprawy życia ludzi na różne sposoby za pomocą wielu produktów.

 1. Wyszukiwarka Google:
  Google wykorzystał sztuczną inteligencję, aby ulepszyć wyszukiwanie użytkowników, umożliwiając im wyszukiwanie w nowych językach. Użytkownicy mogą jednocześnie wyszukiwać za pomocą tekstu i obrazów dzięki narzędziu do wielu wyszukiwań, które jest oparte na najbardziej zaawansowanych możliwościach rozumienia języka i widzenia komputerowego.
 2. Mapy Google:
  Analiza danych za pomocą sztucznej inteligencji (AI) służy do prezentowania aktualnych danych o warunkach ruchu i opóźnieniach. Aby stworzyć bogaty, cyfrowy model świata, najnowsza funkcja immersyjnego widoku łączy miliardy zdjęć Street View i zdjęć lotniczych. Używając tylko obrazów dwuwymiarowych (2D), sztuczna inteligencja może również stworzyć bardzo dokładną reprezentację 3D danej lokalizacji.
 3. Tłumacz Google:
  Usuwając bariery językowe, ta funkcja umożliwia globalną łączność. Robi to, wykorzystując AI i ML (uczenie maszynowe). Dzięki włączonym 133 językom można teraz używać 33 dodatkowych języków bez połączenia sieciowego, zwiększając dostępność i zmniejszając zależność od sieci.
 4. Piksel Google:
  Telefon Pixel obsługuje teraz natychmiastowe tłumaczenie 21 języków na czacie. Tryb tłumacza umożliwia komunikację werbalną między użytkownikami sześciu różnych języków, a narzędzie Magic Eraser pomaga usuwać elementy rozpraszające uwagę ze zdjęć.
 5. Zdjęcia Google:
  Korzystając ze sztucznej inteligencji, użytkownicy mogą korzystać z funkcji „Wspomnienia”, aby wyszukiwać stare obrazy i wyszukiwać nowe na podstawie zawartości starych.
  6.YouTube:
  Sztuczna inteligencja (AI) jest wykorzystywana do generowania napisów do filmów, dzięki czemu są one bardziej dostępne dla szerszej publiczności, w tym osób niesłyszących lub niedosłyszących.
 6. Asystent Google:
  Aby umożliwić Asystentowi rozumienie i reagowanie w sposób przypominający komunikację międzyludzką, Google stworzył technologię AI przetwarzania języka naturalnego (NLP). Ta technologia sztucznej inteligencji bada tekst pytania i próbuje rozszyfrować jego znaczenie.
 7. Gmail:
  Ponad 99,9% spamu, phishingu i wirusów jest zatrzymywanych, zanim dotrą do użytkownika, dzięki sztucznej inteligencji, która umożliwia również usługi takie jak autouzupełnianie i sprawdzanie tekstu.
 8. Google Kultura i sztuka:
  Google Woolaroo pomaga 17 międzynarodowym społecznościom w utrzymywaniu, rozwijaniu i rozpowszechnianiu ich języków. Aby zachęcić do nauki języków i zachowania dziedzictwa kulturowego, sztuczna inteligencja jest wykorzystywana do identyfikowania obiektów przed kamerami i sugerowania ich tłumaczeń.

Rewolucja sztucznej inteligencji została przeprowadzona przez firmę Google, która jest przykładem różnych sposobów, w jakie sztuczna inteligencja może poprawić życie ludzi i zwiększyć produktywność. Narzędzia, których używamy na co dzień, aby poprawić nasze życie, są obsługiwane przez sztuczną inteligencję, od wyszukiwania i map po telefony Pixel i Gmaila. Przyszłość jest ekscytująca, ponieważ sztuczna inteligencja rozwija się i staje się jeszcze bardziej wyrafinowana; możliwości są nieskończone.