Wyjawiono wyzwania Xbox związane z harmonogramem wydawniczym po premierze Halo Infinite

Wyjawiono wyzwania Xbox związane z harmonogramem wydawniczym po premierze Halo Infinite

W niedawno wyciekłej wiadomości e-mail od dyrektora generalnego firmy Xbox, Phila Spencera, ujawniono, że Xbox zmagał się z problemami z harmonogramem wydawniczym po premierze Halo Infinite w 2021 roku. Przesłana wiadomość, będąca częścią przecieku Microsoft FTC, rzuciła światło na wewnętrzne działanie Xboxa i zawierała rozmowy między różnymi kierownikami.

W wiadomości od Phila Spencera opisano lukę między premierą Halo Infinite a kolejnym wydanym przez Xbox tytułem AAA jako „katastroficzna sytuacja”. Ujawniono, że Xbox nie zaplanował żadnych gier AAA na około 16 miesięcy po premierze Halo Infinite. Ten opóźniony harmonogram wydawniczy wywołał niepokój w firmie, ponieważ wpływał na marketing platformy Xbox i treści dostępne w usłudze abonamentowej Game Pass.

Phil Spencer wyraził potrzebę klarowności dotyczącej dat premiery gier, takich jak Redfall i Stalker 2, jednocześnie uznając rozczarowanie związane z faktem, że Starfield nie pojawi się w sezonie świątecznym. w e-mailu podkreślono również potrzebę zapewnienia stałego strumienia dużych wyłącznych premier, przywołując udane tytuły z przeszłości, takie jak FlightSim, Psychonauts 2, Age 4, Forza Horizon, Halo i Back 4 Blood.

Jednak pomimo problemów w 2022 roku, Phil Spencer docenił udany rok 2021 pod względem jakości i tempa wydawanych treści. Podkreślił znaczenie planowania portfela i bycia szczerym co do dat premiery, aby uniknąć przyszłych opóźnień. Spencer stwierdził, że realizacja i planowanie zespołu w 2022 roku były „nieudane”, a nauka na podstawie wcześniejszych błędów i opracowanie solidnego planu na przyszłość jest kluczowa.

Wyciekły e-mail wywołał dyskusje w społeczności graczy, niektórzy debatując nad wpływem harmonogramu wydawniczego Xboxa w 2022 roku w porównaniu do poprzedniego roku. Transparentność wykazywana przez Phila Spencera w radzeniu sobie z wyzwaniami, z jakimi musiał zmierzyć się Xbox, przyciągnęła uwagę i podniosła oczekiwania co do przyszłych premier firmy.

Ogólnie rzecz biorąc, wyciekły dokument dostarcza cennych informacji na temat wewnętrznego działania Xboxa i podkreśla potrzebę poprawy planowania i realizacji pod względem wydań gier. W miarę jak fani Xboxa z niecierpliwością oczekują kolejnych aktualizacji i ogłoszeń, pozostaje zobaczyć, jak firma poradzi sobie z problemami, które Phil Spencer wymienił, i odzyska impet w branży gier.

Źródła: X