• wt.. lis 28th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Ubisoft zaprzestaje aktualizacji gry Far Cry 6, ale planuje niespodzianki w przyszłości

  ByKamil Dominiak

  lis 20, 2023
  Ubisoft zaprzestaje aktualizacji gry Far Cry 6, ale planuje niespodzianki w przyszłości

  Ubisoft niedawno podjął decyzję o zaprzestaniu aktualizacji swojej popularnej gry, Far Cry 6. Firma ogłosiła za pośrednictwem wiadomości na oficjalnym koncie Far Cry na Twitterze, że choć usługi online będą kontynuowane bez przeszkód, nie będzie już żadnych dodatkowych łatek ani aktualizacji dla Far Cry 6. Ta wiadomość zaskoczyła wielu graczy, którzy niecierpliwie oczekiwali nowej zawartości i usprawnień dla gry.

  Mimo zakończenia aktualizacji, Ubisoft wyraził swoją wdzięczność dla milionów graczy, którzy wspierają grę i włączyli się do walki w fikcyjnym kraju Yara. Komunikat również w żartobliwy sposób wspominał o ukochanej postaci Chorizo, futrzanym towarzyszu w grze, który zdobył serca graczy.

  Choć decyzja o zatrzymaniu aktualizacji dla Far Cry 6 może zasmucić niektórych fanów, warto zauważyć, że nie oznacza to końca franczyzy Far Cry. W rzeczywistości Ubisoft już rozpoczął przygotowania do przyszłości serii. Firma dokonała istotnych awansów i promocji w ramach marki Far Cry, co wskazuje na ekscytujące plany.

  Jednym z ważnych awansów jest awans Sandry Warren, weteranki Ubisoft Montreal, na stanowisko wiceprezesa i producenta wykonawczego marki Far Cry. Warren jest z Ubisoftem od 2006 roku i zaangażowana w serię Far Cry od Primal z 2016 roku. Jej awans świadczy o jej wiedzy i oddaniu dla franczyzy.

  Dodatkowo, Drew Holmes, scenarzysta Far Cry 5, został awansowany na stanowisko dyrektora ds. własności intelektualnej Far Cry. Dzięki tym nowym awansom Ubisoft wyraźnie inwestuje w przyszłość serii Far Cry i jest zaangażowany w dostarczanie innowacyjnych i angażujących doświadczeń dla graczy.

  Choć szczegóły dotyczące nadchodzących projektów Far Cry są skąpe, pojawiły się doniesienia o planowanym Far Cry 7 i samodzielnym multiplayerze Far Cry. Mówi się, że Far Cry 7 zostanie zbudowany na silniku Snowdrop od Ubisoftu, obiecując nowe i wciągające doświadczenie w grach. Z kolei gra wieloosobowa ma być osadzona w alaskańskiej dziczy i skoncentrowana na strzelaniu związanej z ekstrakcją.

  Chociaż gracze będą musieli poczekać do 2025 roku na premierę tych nowych tytułów, oddanie, które Ubisoft okazuje w rozwijaniu franczyzy Far Cry, sugeruje, że przyszłość serii jest obiecująca. Pomimo braku aktualizacji dla Far Cry 6, fani tej franczyzy mogą wciąż oczekiwać kolejnych emocjonujących przygód w świecie Far Cry.