Rynek gier wideo oczekuje znacznego wzrostu

Rynek gier wideo oczekuje znacznego wzrostu

Rynkiem globalnej gier wideo prognozowany jest wzrost o 13,1% CAGR w okresie prognozowanym od 2023 do 2030 roku, osiągając wartość 665,77 miliardów dolarów. Informacje te pochodzą z raportu badawczego Fortune Business Insights™ zatytułowanego „Rynek gier wideo, 2023-2030”. W 2022 roku wielkość rynku wynosiła 249,55 miliarda dolarów i przewiduje się, że w kolejnych latach będzie on świadkiem znaczącego wzrostu.

Na czele rynku gier znajduje się kilku kluczowych graczy, w tym Valve Corporation, PlayJam Ltd, Electronic Arts Inc., Sony Group Corporation, Bandai Namco Holdings Inc., Tencent Holdings Ltd., Activision Blizzard, Inc., Microsoft Corporation, Nintendo Co., Ltd, Rovio Entertainment Corporation i Nvidia Corporation.

Raport dostarcza kompleksowej analizy rynku, w tym przewidywanego przychodu, profili firm, konkurencyjnego krajobrazu, czynników wzrostu oraz najnowszych trendów. Rynek podzielono na segmenty według typu gry, typu urządzenia, końcowego użytkownika i regionu.

Rynek gier jest napędzany przez różne czynniki. Jednym z głównych czynników napędzających wzrost rynku jest rosnąca skłonność młodzieży do gier. Ponadto, wzrost liczby użytkowników urządzeń mobilnych zaangażowanych w działalność związana z grami także przyczyniło się do wzrostu popytu na produkty związane z grami.

Pandemia COVID-19 dodatkowo przyspieszyła wzrost rynku gier. Z powodu ograniczeń związanych z lockdownem ludzie spędzają więcej czasu w domu, co prowadzi do znacznego wzrostu popytu na produkty związane z grami. Ten trend doprowadził do znaczącego rozszerzenia rynku.

Postęp technologiczny odgrywa kluczową rolę w napędzaniu zastosowań na rynku gier. Ciągłe ulepszenia w sprzęcie, grafice i mocy obliczeniowej umożliwiły twórcom tworzenie bardziej immersyjnych i wizualnie oszałamiających gier. Dostępność gier również się zwiększyła, dzięki rozwojowi gier projektowanych dla szerokiej gamy urządzeń, od wydajnych komputerów do gier i konsol, po smartfony i tablety. Ponadto, globalne połączenia zapewniły połączenie graczy na całym świecie, wzmacniając poczucie globalnej społeczności. Możliwość grania w gry na różnych platformach oraz wzrost usług streamingowych i esportu również przyczyniły się do wzrostu rynku.

Rynek jest podzielony według typu gry, typu urządzenia i końcowego użytkownika. Gry strzelanki są oczekiwane na zyskanie popularności, dzięki włączeniu realistycznej grafiki 3D. Segment telefonów komórkowych ma być wiodący pod względem typu urządzenia, dzięki wzrostowi penetracji smartfonów. Pod względem użytkowników końcowych, oczekuje się znaczącego wzrostu w segmencie męskim z powodu dostępności szerokiej gamy gier zorientowanych na mężczyzn.

Pod względem geograficznym, spodziewa się, że Azja i Pacyfik stanie się wybitnym regionem na rynku gier, dzięki szybkiemu wzrostowi populacji miejskiej, co prowadzi do zwiększonej świadomości i popytu na gry wideo. W Europie również przewiduje się znaczący rozwój, wspierany przez inwestycje rządowe w sektor gier.

Rynek gier jest bardzo konkurencyjny, gracze nawiązują partnerstwa i wprowadzają na rynek nowe produkty, aby wzmocnić swoje pozycje. Brana ta obserwuje wzrost działań badawczych w celu opracowania lepszych rozwiązań.

Podsumowując, globalny rynek gier jest gotowy na znaczący wzrost w ciągu najbliższych lat, napędzany przez różne czynniki, takie jak postęp technologiczny, dostępność, globalne połączenia, gry cross-platformowe, usługi streamingowe, gry mobilne i wzrost esportu.