Xbox: Najnowsze przecieki w sprawie FTC v. Microsoft

Xbox: Najnowsze przecieki w sprawie FTC v. Microsoft

W toku sprawy FTC v. Microsoft doszło do jednego z największych przecieków dotyczących konsoli Xbox. Nieocenzurowane dokumenty ujawniły kluczowe komunikaty między wykonawcami Xbox, rzucając światło na przyszłe plany konsoli. Wśród tych odkryć znajdują się informacje na temat nowego wariantu konsoli Xbox Series X, pozbawionego napędu optycznego, kontrolera z żyroskopem, a nawet planów stworzenia hybrydowej konsoli następnej generacji w 2028 roku. Ten przeciek wyróżnia się niezwykłym dostępem do nieocenzurowanych wiadomości e-mail, które zazwyczaj pozostają prywatne.

Pod względem sprzętu, Microsoft planuje uaktualnienie konsoli Xbox Series X w 2024 roku. Konsola ta, o kodowej nazwie „Brooklin”, będzie mieć bardziej okrągły kształt i nie będzie miała napędu optycznego. Wewnętrzne dokumenty wskazują, że będzie ona miała 2TB pamięci, przedni port USB-C z funkcją dostawy energii oraz ulepszony kontroler, zapewniający bardziej immersyjne doświadczenia podczas grania.

Przecieki e-maili ujawniają również ciekawe informacje na temat podejścia Microsoftu do zakupów i zamknięć gier. W jednym z e-maili ujawniono, że popularna gra RPG Baldur’s Gate 3 pierwotnie była brana pod uwagę do Game Pass, ale ostatecznie nie została uwzględniona. W świetle późniejszego sukcesu tej gry, decyzja ta może być postrzegana jako przegapiona szansa dla Microsoftu.

Dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer, rozmawiał w jednym z e-maili z wykonawcami marketingu na temat możliwości przejęcia Nintendo. Spencer wyraził przekonanie, że Nintendo byłoby cennym aktywem dla Microsoftu i sugerował, że taki krok przyniósłby korzyści obu firmom. Chociaż jest to scenariusz hipotetyczny, podkreśla to ambitne plany Microsoftu dotyczące ekspansji na rynku gier.

Patrząc w przyszłość, długoterminową wizją Microsoftu jest rozwój hybrydowej platformy gier następnej generacji, która w pełni integruje chmurę gamingową z fizycznym sprzętem. Celem jest dostarczanie bardziej immersyjnych i innowacyjnych doświadczeń związanych z grami.

Dodatkowe przecieknięte dokumenty ze sprawy FTC v. Microsoft ujawniają, że przed przejęciem przez Microsoft ZeniMax Media (matka Bethesda Game Studios i id Software) pracowała nad remasterami The Elder Scrolls IV: Oblivion, Fallout 3 oraz nową grą Doom.

Te przecieknięte dokumenty dają graczom i entuzjastom branży wgląd w wewnętrzne mechanizmy działania działu Xbox w Microsoft i jego przyszłe plany. Warto jednak pamiętać, że takie przecieki mogą budzić emocje, ale ważne jest oczekiwanie na oficjalne oświadczenia ze strony Microsoftu, aby uzyskać dokładne i potwierdzone informacje.