Starfield staje się najszybciej sprzedającą się grą Xbox tej generacji w Europie

Starfield staje się najszybciej sprzedającą się grą Xbox tej generacji w Europie

Gra Starfield, wydana przez Bethesdę, osiągnęła ważny kamień milowy, stając się najszybciej sprzedającą się grą Xbox tej generacji w Europie. Mimo że konkretnych danych sprzedaży nie ujawniono, sukces Starfielda można ocenić na podstawie porównania z innymi popularnymi tytułami.

W Europie Starfield przewyższył dobrze znane serie takie jak Resident Evil 4 i Final Fantasy 16 w pierwszym tygodniu premiery. Zajęła pierwsze miejsce pod względem sprzedaży w całym kontynencie, stając się najszybciej sprzedającą się nową marką w tym roku. Dodatkowo, była to piąta najszybciej sprzedająca się gra w ogóle w Europie.

Jednak dokładne określenie pozycji jest trudnym zadaniem ze względu na kilka czynników. Kilka gier o wysokim profilu, takich jak Hogwarts Legacy, Diablo 4, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i Star Wars Jedi: Survivor, nie były bezpośrednio porównywalne, ponieważ dokładne dane sprzedaży nie były dostępne. Ponadto, dostępność Starfielda w Game Pass wpływała na liczbę sprzedaży, która wyniosła około 6 milionów graczy według Microsoftu.

Mimo tych złożoności, osiągnięcie przez Starfielda statusu największego debiutu Xbox tej generacji w Europie nie może zostać zlekceważone. Microsoft może uznać to za znaczące zwycięstwo, choć ujawnienie rzeczywistych danych sprzedaży pozwoliłoby uzyskać bardziej precyzyjne pojęcie o ogólnym sukcesie gry.

W innych wiadomościach na listach popularności gier pojawiły się także tytuły takie jak Titanfall 2 i Need for Speed: Heat, które były oferowane w obniżonych cenach na platformach takich jak Steam.