Usunięcie siedmiu gier z biblioteki Xbox Game Pass

Usunięcie siedmiu gier z biblioteki Xbox Game Pass

Microsoft ogłosił, że siedem gier zostanie usuniętych z biblioteki Xbox Game Pass 30 września. Z gry zostaną usunięte następujące tytuły: Outriders, Prodeus, Weird West, Moonscars, Last Call BBS, Despot’s Game, Beacon Pines. Jednak gracze, którzy chcą kontynuować grę w te tytuły, będą mogli je zakupić ze zniżką 20% od normalnej ceny.

Ta najnowsza fala usunięć następuje po wcześniejszym usunięciu dziewięciu gier 15 września, co daje w sumie 16 usuniętych tytułów w tym miesiącu. Mimo to Microsoft dodaje również nowe gry do Game Pass, takie jak gra w stylu Pinokia – Lies of P oraz gra battle royale – Party Animals. Payday 3 ma pojawić się w Game Pass 21 września, a Gotham Knights będą dostępne 3 października.

Chociaż we wrześniu nie spodziewano się dużej ilości nowych gier w Game Pass, ze względu na wydanie przez Microsoft bardzo oczekiwanej gry Starfield, firma zasugerowała, że ​​są kolejne ogłoszenia do zrobienia. Fani mogą spodziewać się ogłoszeń dotyczących Game Pass na wydarzeniu Tokyo Game Show Microsoftu, które odbędzie się 21 września.

W innych wiadomościach, niedawno uruchomiono Xbox Game Pass Core z 36 tytułami. Microsoft planuje dodawać nowe gry do katalogu 2-3 razy do roku, chociaż nie ogłoszono jeszcze konkretnych dodatków.