• wt.. lis 28th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Sukces Nier: Automata przekracza możliwości powtórzenia go w sequelu

  ByAdrian Przechewka

  lis 20, 2023
  Sukces Nier: Automata przekracza możliwości powtórzenia go w sequelu

  Siedem lat minęło od premiery renomowanej gry Nier: Automata, pozostawiając fanów z utęsknieniem oczekujących na kolejną część. Jednak wygląda na to, że długo wyczekiwany sequel nie pojawi się w najbliższym czasie. Na ostatnim koreańskim wydarzeniu gamingowym G-STAR 2023 producent Square Enix, Yosuke Saito, wskazał, że nowa odsłona serii Nier zostanie wydana dopiero wtedy, gdy Yoko Taro, główny twórca Nier, będzie jeszcze przy życiu. Choć fani mogą mieć odrobinę nadziei, oczekiwanie trwa.

  Co ciekawe, Saito i Taro obecnie pochłonięci są niezwiązanym z Nier projektem, który mają zamiar ujawnić w 2024 roku. Ta odmienność od serii Nier może wzbudzić ciekawość wśród fanów, czyniąc ich tęsknotę za nowym sequellem jeszcze bardziej intensywną.

  Nier: Automata, wydana w 2017 roku akcji RPG, oczarowała zarówno krytyków, jak i fanów swoją wspaniałą grafiką i niepowtarzalnym doświadczeniem w walce. Square Enix był mile zaskoczony jej sukcesem, sprzedając imponujące 7,5 miliona egzemplarzy gry. Od tamtego czasu odbyło się wiele wydarzeń z udziałem postaci z Nier, promocji związanych z serią oraz nawet wydano zremasterowaną wersję pierwszej gry. Dodatkowo, Nier doczekał się własnego anime. Jednak brak wiadomości dotyczących głównego sequelu wciąż pozostaje.

  Biorąc pod uwagę ogromną popularność Nier: Automata, można by przypuszczać, że Square Enix priorytetowo traktuje produkcję sequelu. Jednak według samego Yoko Taro, powtórzenie olbrzymiego sukcesu sprzedażowego Automaty byłoby „zupełnie niemożliwe”. Saito wyraził bardziej optymistyczną opinię, twierdząc że nie będzie to łatwe zadanie, ale jasne jest, że wyzwania związane z przewyższeniem osiągnięć oryginalnej gry ciążą im na psychice.

  Podczas gdy fani z utęsknieniem oczekują dalszych aktualizacji, przyszłość serii Nier pozostaje niepewna. Nier: Automata odcisnęła niezatarty ślad w branży gier, ale jej sequel nadal wymyka się fanom z rąk. Mimo opóźnienia oczekiwania są wysokie, ponieważ entuzjaści pragną ponownie zanurzyć się w niezwykłym świecie, który poruszył ich serca i wyobraźnię wiele lat temu.

  Polecane Linki

  Square Enix – Oficjalna strona internetowa firmy odpowiedzialnej za Nier: Automata.

  Oficjalna strona internetowa Nier – Oficjalna strona internetowa serii gier Nier.