Rockstar Games pracuje nad nową wersją Red Dead Redemption 2?

Rockstar Games pracuje nad nową wersją Red Dead Redemption 2?

Rockstar Games, renomowany developer gier wideo, może mieć niespodziankę dla fanów. Niedawno wyciekłe dokumenty z procesu Microsoftu przeciwko Federalnej Komisji Handlu ujawniły, że Rockstar Games pracował nad nową wersją swojej krytycznie ocenianej gry, Red Dead Redemption 2.

Fani gry od dawna oczekują nowej wersji gry na najnowsze konsole, i wygląda na to, że Rockstar faktycznie nad nią pracował. Wyciekłe dokumenty zawierały wewnętrzną wiadomość e-mail od Sarah Bond, wiceprezesa Microsoftu, do szefa Xboxa, Phila Spencera. W wiadomości Bond spekulowała na temat planu wydawniczego firmy na rok finansowy 2023, a na wykresie widniały oznaczenia „T2/RDR2”, prawdopodobnie odnoszące się do Take-Two Interactive i Red Dead Redemption 2.

Planowane okno wydawnicze dla nowej wersji gry zostało określone jako „FY23Q2” i odpowiada drugiemu kwartałowi roku finansowego 2023, czyli lipiec-wrzesień 2023. Jednak wydanie nie dotrzymało tego terminu, o czym świadczy niskie prawdopodobieństwo zamknięcia obok okna wydawniczego w wyciekłym dokumencie. Sugeruje to, że Microsoft wówczas nie był do końca pewien planów Rockstaru.

Pod względem oceny portu przez Microsoft, klasyfikowany był on jako „średnio” zachwycający. Dokument wspominał również wątpliwości co do wydania na PC i możliwości obsługi za pomocą linkowania kont. Te informacje należy przyjąć z ostrożnością, ponieważ dokumenty powstały w 2022 roku, a pojawiły się także plotki, że aktualizacja nowej generacji konsol mogła zostać anulowana.

Fani Red Dead Redemption 2 będą musieli poczekać na oficjalne potwierdzenie ze strony Rockstar Games, by dowiedzieć się, czy nowa wersja gry jest wciąż w przygotowaniu. Tymczasem mogą nadal cieszyć się obecną wersją gry i spekulować na temat potencjalnych ulepszeń, jakie nowa wersja mogłaby przynieść.

Definicje:
– Nowa wersja: Wersja gry dedykowana i zoptymalizowana pod najnowszą generację konsol do gier wideo.
– Red Dead Redemption 2: Bardzo dobrze przyjęta gra akcji i przygody osadzona w amerykańskim Dzikim Zachodzie, stworzona przez Rockstar Games.
– Microsoft: Międzynarodowa firma technologiczna znana ze swojego oprogramowania, sprzętu i produktów związanych z grami wideo.
– Take-Two Interactive: Firma-matka Rockstar Games, odpowiedzialna za wydawanie i dystrybucję ich gier.