Powrót Asza Ketchuma w animowanej serii Pokémon

Powrót Asza Ketchuma w animowanej serii Pokémon

Franszyza Pokémon, składająca się z gier wideo, anime, filmów i towarów, zdobyła serca fanów na całym świecie. Jednym z ukochanych bohaterów w anime Pokémon jest Ash Ketchum, który wyrusza w podróż u boku wiernego partnera Pikachu.

Wcześniej w tym roku, podróż Asza zakończyła się w anime, co wywołało mieszane reakcje fanów. Jednak reżyser anime Pokémon, Kunihiko Yuyama, zasugerował możliwość powrotu Asza w przyszłości. W wywiadzie udzielonym japońskiej publikacji Otomedia, Yuyama wspomniał, że „możemy jeszcze zobaczyć Satoshiego gdzieś w przyszłości”, odnosząc się do oryginalnego japońskiego imienia Asza. Tę wiadomość przetłumaczył użytkownik Twittera o pseudonimie DogasusBackpack.

Co ciekawe, nawet jeśli Ash wróci, zespół produkcyjny postanowił nie postarzać go. Ta decyzja oznacza, że jeśli Asz/Satoshi powróci, będzie nadal miał dziesięć lat, zachowując swój wieczny charakter.

Dla fanów, którzy byli rozczarowani odejściem Asza, ta możliwość powrotu jest dobrą wiadomością. Niektórzy fani nawet antycypowali taki scenariusz, powołując się na wcześniejsze przypadki, w których Pokémony, które opuściły drużynę Asza i jego towarzyszy podróży, wracały do serialu.

W ostatnim odcinku miniserialu „Pokémon: Aim to Be a Master”, Ash powraca do swojego rodzinnego miasta po zwycięskim Pokémon World Coronation Series. Odcinek ten ma bardziej skromne podejście w porównaniu do typowych finałów serialu. Zamiast ekstrawaganckich retrospekcji czy emocjonalnych pożegnań, skupia się na kontemplacyjnej drodze Asza.

W chwili refleksji Ash zastanawia się, co oznacza być Mistrzem Pokémonów. Szukając schronienia przed burzą razem z Pikachu, zdaje sobie sprawę, że być Mistrzem Pokémonów oznacza być przyjacielem dla wszystkich Pokémonów, historia, która nigdy nie może prawdziwie się zakończyć.

Choć nadal nie wiadomo, kiedy i jak Ash powróci, ta możliwość wzbudza podniecenie wśród fanów Pokémona na całym świecie.