Zastępca dyrektora generalnego Microsoft ogłasza swoje odejście z firmy

Zastępca dyrektora generalnego Microsoft ogłasza swoje odejście z firmy

Panos Panay, dyrektor generalny ds. produktów w firmie Microsoft, ogłosił swoje odejście z firmy. Dołączył do Microsoftu w 2004 roku i odgrywał kluczową rolę w nadzorowaniu rozwoju sprzętu, w tym urządzeń Microsoft Surface oraz innych urządzeń.

Wiadomość o odejściu Panay’a została przekazana pracownikom w wiadomości e-mail, oznaczając koniec jego 19-letniej podróży w Microsoft. W poście na mediach społecznościowych Panay wyraził swoją wdzięczność za czas spędzony w firmie, podkreślając niesamowitych ludzi, z którymi miał zaszczyt pracować nad tworzeniem innowacyjnych produktów.

Po odejściu Panay’a, Yusuf Mehdi, wiceprezes ds. marketingu konsumenckiego i wiceprezes korporacyjny, przejmie część jego obowiązków. Microsoft nie ujawnił jeszcze konkretnych obszarów, w których Mehdi będzie odpowiedzialny.

To ostatnie wydarzenie stanowi znaczącą zmianę w zespole kierowniczym Microsoftu i rodzi pytania dotyczące przyszłego kierunku rozwoju sprzętu w firmie. Odejście Panay’a pozostawia luki w firmie, biorąc pod uwagę jego rozległe doświadczenie i wkład w dział sprzętu Microsoftu na przestrzeni lat.

W miarę jak Microsoft nadal porusza się w ciągle zmieniającej się technologicznej przestrzeni, odejście tak ważnej postaci bez wątpienia wpłynie na przyszłą strategię firmy. Pozostaje abym zobaczyć, jak Microsoft podejdzie do tego zmiany i czy zdecydują się na zewnętrznego zastępcę czy też awansują kogoś z wewnątrz, aby objąć rolę Panay’a.