Meta zamierza zakończyć trzy gry wirtualnej rzeczywistości (VR)

Meta zamierza zakończyć trzy gry wirtualnej rzeczywistości (VR)

Meta ogłosiła, że w marcu przyszłego roku zamknie trzy gry wirtualnej rzeczywistości (VR). Gry to „Dead and Buried”, „Dead and Buried II” oraz „Bogo”. „Dead and Buried” i jej sequel to gry strzelanki VR, natomiast „Bogo” to symulator wirtualnego zwierzaka. Firma nie podała żadnego wyjaśnienia w sprawie tej decyzji.

Według informacji, gracze otrzymali wiadomości e-mail informujące o tym, że „Dead and Buried” nie będzie już obsługiwane po 15 marca 2024 r. W e-mailu wspomniano również, że gracze będą mogli dalej cieszyć się grą na urządzeniach Rift, Rift S lub Quest do podanej daty.

Podobne komunikaty o zamknięciu gier zostały wysłane właścicielom „Dead and Buried II” i „Bogo”, z tą samą datą zakończenia – 15 marca 2024 r. Jednak nie podano żadnego wyjaśnienia decyzji o zamknięciu tych gier.

Warto zauważyć, że „Bogo” nie jest nawet grą wieloosobową, która polega na serwerach online. Dlatego Meta mogła po prostu uczynić ją niekompatybilną z nowszymi zestawami słuchawkowymi, zamiast całkowicie ją usuwać dla użytkowników.

W innych wiadomościach, Meta niedawno ogłosiła swoje plany rozszerzenia Horizon Worlds poza wirtualną rzeczywistość i udostępnienie go na urządzeniach mobilnych i w sieci. Firma oświadczyła, że użytkownicy będą mogli spotykać się ze znajomymi, cieszyć się pokazami komediowymi i uczestniczyć w bezpłatnych koncertach i wydarzeniach z dowolnego urządzenia podłączonego do sieci. Celem tego posunięcia jest zapewnienie użytkownikom możliwości pozostania w kontakcie i uniknięcia przegapienia zabawy.