Meta zamyka kilka gier wirtualnej rzeczywistości bez wyjaśnienia

Meta zamyka kilka gier wirtualnej rzeczywistości bez wyjaśnienia

Meta, firma-matka Oculus, niedawno zamknęła kilka gier wirtualnej rzeczywistości (VR) bez wyjaśnienia dla użytkowników. Dotknięte tym działaniem gry to Dead and Buried, Dead and Buried II, Bogo i Echo VR. Właściciele tych gier otrzymali wiadomość informującą o nadchodzącym zamknięciu, z określoną datą zakończenia – 15 marca 2024 roku.

Niejasne jest, dlaczego te gry są zamykane, ponieważ wiadomości od Meta nie zawierają żadnego wyjaśnienia. Brak przejrzystości spowodował zamieszanie i frustrację wśród użytkowników, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że niektóre z tych gier, takie jak Bogo, nie są grami wieloosobowymi, które wymagają działania serwerów online do poprawnego działania. Zamiast całkowicie usuwać gry, Meta mogłaby sprawić, żeby były niekompatybilne z nowszymi zestawami słuchawek, umożliwiając użytkownikom kontynuowanie gry na starszych urządzeniach.

Ponadto nie wiadomo, czy kupujący otrzymają jakąkolwiek formę rekompensaty lub zwrotu pieniędzy za zakupione gry. Oryginalna gra Dead and Buried była dołączana za darmo do niektórych kontrolerów Oculus Touch i zestawów słuchawek, podobnie jak Bogo i Echo Arena. Jednak Dead and Buried II to płatna gra o cenie 20 dolarów.

Meta nie udzieliła żadnej odpowiedzi ani komentarza w związku z tymi problemami. Nagłe zamknięcie tych gier, wraz z wcześniejszym zamknięciem gry Population: One dla właścicieli oryginalnego zestawu Oculus Quest, budzi wątpliwości co do przyszłej niezawodności i wsparcia dla gier VR na platformie Meta. Użytkownicy mogą mieć obecnie zastrzeżenia, jeśli chodzi o zakup gier z platformy Meta w przyszłości.