The Crew Motorfest – Opcja dla fanów wyścigów na PS5

The Crew Motorfest – Opcja dla fanów wyścigów na PS5

The Crew Motorfest zdobył mieszane opinie od momentu swojego ukazania, z wieloma wskazującymi na jego uderzające podobieństwo do Forza Horizon. Jednak dostępność na PS5 oferuje potencjalną alternatywę dla graczy, którzy pragną podobnego doświadczenia wyścigowego. Gra prezentuje różne samochody, w tym sekcje terenowe i zjazdy przypominające Forza Horizon 5. Pomimo że sterowanie nie jest tak płynne, nadal zapewnia przyzwoite doświadczenie typu arcade.

Akcja gry toczy się na Hawajach, a The Crew Motorfest zachwyca jasnymi i kolorowymi wizualizacjami, które prezentują różnorodne środowiska, takie jak plaże, wulkany i obszary miejskie o azjatyckich akcentach. Pomimo długiego czasu ładowania, gra działa płynnie i posiada ożywiony „hub motoryzacyjny”, pełen fanów i fajerwerków.

Wydarzenia w The Crew Motorfest są zorganizowane w playlisty, z każdą o swojej tematyce i znaczeniu. Od wyścigów amerykańskimi muscle car’ami po rywalizację z japońskimi tuninguami, te wydarzenia oferują różnorodność i dobrze zaprojektowane wyścigi. Jednak nadmierna ilość dialogów i wymowy może być denerwująca i odejmuje ogólną satysfakcję z gry.

Mimo że wydarzenia w grze nie są przełomowe, są one przyjemne. Oprócz głównych wyścigów, na mapie rozrzucone są również zadania poboczne i aktywności, przypominające zabiegane prace, które często kojarzymy z otwartym światem Ubisoftu. Jednak zbieranie zasobów na nowe samochody i ulepszenia pomaga złagodzić irytację z powodu reklam i mikrotransakcji na ekranie. Gra zawiera także wyścigi online i wydarzenia dostosowane do rozgrywki wieloosobowej.

The Crew Motorfest różni się od Forza Horizon poprzez wprowadzenie ulepszeń tlenkiem azotu i organizację wydarzeń dla motocykli i samolotów. Chociaż te dodatki dobrze się prezentują, struktury wydarzeń pozostają podobne. Gra pozwala również graczom wyjść z pojazdów i interakcjonować z innymi kierowcami, choć ta funkcja może nie być interesująca dla tych, którzy są zainteresowani tylko prowadzeniem samochodów.

Pomimo krytyki braku oryginalności, The Crew Motorfest jest nadal dobrze zaprojektowaną grą. Trudno nie dostrzec jej podobieństwa do Forza Horizon, ale udało jej się zapewnić satysfakcjonujące doświadczenie wyścigowe. Jeśli jesteś użytkownikiem PS5 i masz ochotę na grę podobną do Forza Horizon, The Crew Motorfest oferuje warte uwagi alternatywne rozwiązanie.

Grafika: 8.0
Kolorowa i żywa sceneria na Hawajach podkreśla wizualną stronę gry, impresjonujące efekty świetlne, modele samochodów i płynność animacji. Niemniej jednak, zapchany interfejs użytkownika z reklamami i wiadomościami stanowi wadę.

Rozgrywka: 8.0
Mimo że nie jest tak płynna jak inne tytuły wyścigowe, rozgrywka w The Crew Motorfest nadal jest przyjemna. Utrzymuje równowagę między realizmem a arcade’owymi kontrolami, zapewniając przyzwoite doświadczenie wyścigowe.