• sob.. gru 9th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Czy Portal 1 i 2 są dostępne na konsolę PS4?

  ByKamil Dominiak

  lis 20, 2023
  Czy Portal 1 i 2 są dostępne na konsolę PS4?

  Portal 1 i 2, krytycznie przyjęte gry logiczno-platformowe stworzone przez Valve Corporation, zachwyciły graczy na całym świecie innowacyjnym gameplayem i inteligentnym sposobem opowiadania historii. Pierwotnie wydane na PC i Xbox 360, wielu właścicieli PlayStation 4 (PS4) zastanawia się, czy będą mogli doświadczyć zapierających dech w piersiach wyzwań tych gier na swojej ukochanej konsoli. Przeanalizujmy tę sprawę i się przekonajmy.

  Portal 1 na PS4:
  Niestety, Portal 1 nie jest dostępny na PS4. Gra została pierwotnie wydana w 2007 roku na PC, Xbox 360 i PlayStation 3 (PS3), ale nigdy nie trafiła na PS4. Choć może to być rozczarowująca wiadomość dla posiadaczy PS4, nie lękajcie się, ponieważ wciąż są opcje, aby cieszyć się doświadczeniem Portal na tej konsoli.

  Portal 2 na PS4:
  Dobrą wiadomością jest to, że Portal 2 jest dostępny na PS4. Ten bardzo ceniony sequel został wydany w 2011 roku na PC, Xbox 360, PS3, a później trafił na PS4 dzięki kompatybilności wstecznej. Oznacza to, że jeśli masz PS4, możesz zagrać w Portal 2, kupując wersję PS3 gry i grając w nią na swojej konsoli PS4.

  Najczęściej zadawane pytania:
  1. Co to jest kompatybilność wsteczna?
  Kompatybilność wsteczna odnosi się do możliwości nowszej konsoli do gier, aby odtwarzać gry, które pierwotnie zostały wydane na jej poprzedniku. W przypadku PS4, umożliwia ona granie w niektóre gry PS3 dzięki kompatybilności wstecznej.

  2. Czy mogę zagrać w Portal 2 na PS4, nie posiadając PS3?
  Nie, nie możesz zagrać w Portal 2 na PS4, nie posiadając PS3. Funkcja kompatybilności wstecznej pozwala ci grać w wersję PS3 gry na konsoli PS4.

  Podsumowując, chociaż Portal 1 nie jest dostępny na PS4, posiadacze PS4 wciąż mogą cieszyć się zapierającymi dech w piersiach łamigłówkami i humorem Portal 2, kupując wersję PS3 gry. Więc złap swój portalowy pistolet i przygotuj się na niezapomnianą podróż przez Aperture Science Enrichment Center.