• niedz.. gru 3rd, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Nowa data premiery dla Ark: Survival Ascended na PlayStation 5

  ByKamil Dominiak

  lis 21, 2023
  Nowa data premiery dla Ark: Survival Ascended na PlayStation 5

  Stołeczne premiera gry Ark: Survival Ascended na konsolach przynosi niespodziewany zwrot. Deweloper Studio Wildcard potwierdził datę premiery wersji Xbox Series X i S, jednocześnie ogłaszając opóźnienie premiery na PlayStation 5.

  Ark: Survival Ascended, oszałamiający remake oryginalnej gry Ark: Survival Evolved stworzony przy użyciu silnika Unreal Engine 5, trafia na konsole Xbox już dziś, 21 listopada. Studio Wildcard podzieliło się tą ekscytującą wiadomością na Twitterze, jednoznacznie potwierdzając premierę na Xboxa i przygotowując graczy na przygodę, która na nich czeka.

  Niestety, użytkownicy PlayStation 5 będą musieli poczekać nieco dłużej, aby wyruszyć w Ark: Survival Ascended. Pierwotnie zaplanowana na koniec listopada, premiera na PS5 została przełożona na początek grudnia. Studio Wildcard wyjaśniło, że „wystąpiły pewne problemy” z certyfikacją gry przez Sony, co sugeruje możliwe trudności z funkcją cross-platform.

  Podczas gdy gracze konsolowi z utęsknieniem oczekują na Ark: Survival Ascended, gra już zdążyła zrobić furorę na platformie Steam. W ciągu zaledwie dwóch tygodni od premiery sprzedano ponad 600 000 kopii. Ten sukces sprawił, że gra znalazła się na szczycie listy najlepiej sprzedających się gier na Steam, choć premiera nie była pozbawiona wad. Gracze borykali się z problemami wydajności, które wpłynęły na ogólną jakość doświadczenia, co przyczyniło się do mieszanej oceny użytkowników Steam – 56%.

  Studio Wildcard jest zdeterminowane, aby rozwiązać te problemy i aktywnie pracuje nad łatkami, które mają poprawić wydajność i rozgrywkę. Pomimo pewnych przeciwności drogi, Ark: Survival Evolved, oryginalna wersja gry, nadal zyskuje nowych graczy w porównaniu do nowszego wydania Ascend.

  Podczas gdy gracze Xbox Series X i S szykują się do zanurzenia w świecie Ark: Survival Ascended, posiadacze PlayStation 5 mogą spodziewać się wciągającego doświadczenia, gdy gra stanie się dostępna na początku grudnia. Studio Wildcard jest zdeterminowane, aby stworzyć wciągającą grę dla graczy korzystających z różnych konsol i społeczność z utęsknieniem oczekuje momentu, gdy będzie można wspólnie przetrwać w tym ekscytującym świecie.