Tajne wewnętrzne e-maile ujawniają spotkanie między Activision a Nintendo

Tajne wewnętrzne e-maile ujawniają spotkanie między Activision a Nintendo

Recently leaked a thread wskazuje na spotkanie między wydawcą gier wideo Activision i Nintendo w grudniu 2022 roku. Według wymienionych w e-mailach informacji, celem spotkania było zapoznanie się z nadchodzącą konsolą Nintendo, o której mówiono jako „NG Switch”. E-maile, które stały się publiczne w ramach sprawy FTC v. Microsoft, dotyczyły CEO Activision Bobby’ego Koticka i innych wysoko postawionych wykonawców w firmie.

Choć większość treści w e-mailach pozostała cenzuralna, jedna sekcja sugeruje, że Activision jest zainteresowane tworzeniem gier na NG Switch ze względu na podobieństwo wydajności do konsol poprzedniej generacji, takich jak PlayStation 4 i Xbox One. W e-mailu wspomniano również o chęci uzyskania wczesnego dostępu do prototypów sprzętu developerskiego, aby zapewnić kompatybilność gier Activision z nową konsolą.

Zbiegając się z tymi wiadomościami, na początku tego miesiąca pojawiły się informacje, że na targach Gamescom w sierpniu zaprezentowano tech dema NG Switch, także znanego jako Nintendo Switch 2. Dema te obejmowały ulepszoną wersję gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild, specjalnie zaprojektowaną tak, aby wykorzystać specyfikacje Switch 2. Chociaż źródła potwierdziły te informacje, Nintendo nie wydało żadnych oficjalnych oświadczeń dotyczących swojej następnej konsoli w momencie pisania tego artykułu.

W związku z tym, w ramach sprawy FTC v. Microsoft, dokumenty ujawniły plany Microsoftu dotyczące odświeżenia konsoli Xbox Series X. Według tych informacji, odświeżona wersja ma nie zawierać napędu na dyski w podstawowej konsoli, zamiast tego oferując 2TB pamięci wewnętrznej oraz inne ulepszenia.

Dla graczy szukających nowych tytułów, polecamy zapoznanie się z najlepszymi grami na Nintendo Switch oraz najlepszymi grami na Xbox Series X.