Czy Microsoft planuje przejęcie Nintenda?

Czy Microsoft planuje przejęcie Nintenda?

Od pewnego czasu krążą plotki na temat możliwości przejęcia Nintenda przez Microsoft. Wyciekłe e-maile z 2020 roku ujawniły rozmowy pomiędzy dyrektorem generalnym Microsoft Gaming, Philem Spencerem, a innymi pracownikami, w których Spencer wspomina o tym, że przejęcie Nintenda byłoby ważnym momentem w jego karierze. Jednak ważne jest zauważenie, że te rozmowy miały miejsce w 2020 roku, a obecnie Microsoft nie jest właścicielem Nintendo.

Wyciekłe e-maile rzuciły również światło na stanowisko Nintenda w sprawie przejęcia. Nintendo jest znane z ostrożności w stosunku do swojej własności intelektualnej i współprac, a także posiada duże rezerwy gotówkowe. W związku z tym firma nie spieszy się z zezwoleniem na przejęcie. Ponadto, japońskie firmy często mają klauzule, które wymagają zatwierdzenia zarządu w przypadku przejęcia udziałów kontrolnych. Dlatego nawet posiadając nieograniczone środki finansowe, Microsoft wciąż potrzebowałby zgody Nintenda, aby zarządzać firmą.

W ostatnich latach Microsoft aktywnie przejmuje inne firmy, takie jak Bethesda i Activision. Oprócz rozmów dotyczących potencjalnego przejęcia Nintenda, w wyciekłych e-mailach można znaleźć sugestie dotyczące przyszłych konsol Xbox. Te konsole mogą skupiać się na oferowaniu wyłącznie cyfrowych wersji gier, eliminując napędy optyczne i potencjalnie wprowadzając „zawsze online DRM”. Chociaż Phil Spencer widzi przyszłość Nintenda poza własnym sprzętem, ta wizja budzi obawy wśród fanów Xbox, którzy wcześniej sprzeciwiali się podobnym politykom DRM.

Mimo wyciekłych e-maili, mało prawdopodobne jest, aby Nintendo wkrótce sprzedało się. Firma odniosła sukcesy w takich przedsięwzięciach jak film „Super Mario Bros.” i parki Super Nintendo World. Jeśli interesuje Cię granie w najlepsze gry Nintendo, koniecznie sprawdź nasz przewodnik po najlepszych grach na Switcha w 2023 roku.

Definicje:

– Przejęcie: Proces, w którym jedna firma nabywa inną firmę, zazwyczaj poprzez zakup kontrolującej ilości jej akcji lub majątku.

– Własność intelektualna (IP): Prawa prawne przyznawane twórcom i właścicielom wynalazków, wzorów i dzieł artystycznych, które umożliwiają im korzystanie z ich twórczości.

– DRM (Digital Rights Management): Technologie i strategie używane do ochrony cyfrowego materiału przed nieautoryzowanym dostępem i dystrybucją.

Źródła:

– Wyciekłe e-maile między pracownikami Microsoftu dotyczące potencjalnych połączeń i przejęć.

– Ostrożne podejście Nintenda do współpracy i przejęć na podstawie wcześniejszych praktyk.