• śr.. lis 29th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Przyszłość branży beauty w metawersie: Unikalne doświadczenia dzięki technologiom cyfrowym i wirtualnym przyjazne konsumentom

  ByMarta Bryła

  lis 21, 2023
  Przyszłość branży beauty w metawersie: Unikalne doświadczenia dzięki technologiom cyfrowym i wirtualnym przyjazne konsumentom

  Nowa era doświadczeń związanych z urodą powstaje w metawersie, gdy branża beauty coraz bardziej przyjmuje technologię cyfrową i sztuczną inteligencję. Marki kosmetyczne wykorzystują technologie rzeczywistości rozszerzonej (AR) i wirtualnej (VR), aby zapewnić klientom immersywne i spersonalizowane doświadczenia związane z wypróbowywaniem produktów, nawiązując kontakt z konsumentami wyczulonymi na technologię i odpowiadając na ich potrzebę wygody.

  Jedną z najważniejszych innowacji w branży jest technologia wirtualnego wypróbowywania (VTO). Marki takie jak Estée Lauder i Chanel oferują konsumentom możliwość wirtualnego wypróbowania różnych produktów, eliminując konieczność zgadywania idealnego odcienia czy struktury. Dzięki funkcji Virtual Try-On Estée Lauder klienci nie muszą już zgadywać, który podkład lub pomadka będzie dla nich idealny – technologia analizuje ich cechy i zaleca odpowiednie produkty. Aplikacja Lipscanner Chanel idzie o krok dalej, umożliwiając użytkownikom znalezienie koloru, który im się podoba w otoczeniu i wirtualne wypróbowanie pasujących odcieni pomadek.

  Wiodące marki kosmetyczne, takie jak M.A.C, Nars i L’Oréal, również wprowadziły do swojej oferty wirtualne aplikacje do wypróbowywania produktów, co przyczyniło się do zwiększenia zaangażowania klientów i sprzedaży. M.A.C wraz z aplikacją YouCam od Perfect Corp umożliwia klientom wirtualne wypróbowanie produktów do makijażu oczu i ust, co przyczyniło się do wzrostu zaangażowania o 200 procent. L’Oréal przejął firmę technologiczną AR o nazwie ModiFace, aby dostarczać klientom wirtualne doświadczenia związane z próbowaniem kolorów włosów i wizażu, co wzbogaca całą podróż klienta.

  Jednak przyszłość urody w metawersji wykracza poza wirtualne wypróbowywania. Luksusowe marki modowe, takie jak Gucci i Balenciaga, wykorzystują przestrzeń wirtualną, tworząc wirtualne kolekcje mody, które można kupić i nosić w grach wideo takich jak „Fortnite”. Ten rozwijający się rynek umożliwia markom dotarcie do trzech miliardów graczy na całym świecie i skorzystanie z 155 miliardów dolarów inwestowanych rocznie w dobra wirtualne.

  Ponadto, wydarzenia takie jak Tydzień Mody Metaverse zorganizowany przez Decentraland pokazują potencjał immersyjnych doświadczeń związanych z markami w wirtualnych światach. Estée Lauder brał udział w tym wydarzeniu, tworząc niematerialny token (NFT) w postaci wirtualnego noszenia inspirowanego ich serum Advanced Night Repair. Ta innowacyjna metoda prezentacji produktów w metawersji stanowi przełomowy sposób na zaangażowanie nowej generacji klientów.

  Przyszłość branży beauty polega na tworzeniu unikalnych i wielozmysłowych doświadczeń, które zacierają granice między światem fizycznym a wirtualnym. Dzięki wykorzystaniu technologii takich jak AR, VR i metawersja, marki kosmetyczne nawiązują głębsze więzi z konsumentami, zwiększają pewność w podejmowaniu decyzji zakupowych i otwierają nowe możliwości budowania marki w erze cyfrowej. Możliwości są nieograniczone, a branża beauty jest liderem tego ekscytującego transformacyjnego procesu.