Odświeżone wersje konsol Xbox Series i nowy kontroler

Odświeżone wersje konsol Xbox Series i nowy kontroler

Przez ostatnie trzy lata od premiery konsol obecnej generacji wiele się działo. Sony od dawna pracuje nad PlayStation 5 Pro, które ma oferować nowy układ APU od AMD z wyższą wydajnością. Z kolei Microsoft wielokrotnie podkreślał, że Xbox Series X pozostanie najmocniejszą propozycją, bez planów wprowadzenia mocniejszej wersji.

Jednak pojawiły się informacje o pracach nad odświeżonymi wersjami konsol Xbox Series oraz nowym kontrolerem. Według dokumentów Microsoftu, zbliża się premiera odświeżonej konsoli Xbox Series X o kodowej nazwie Brooklin. Urządzenie będzie miało odświeżony wygląd i działać wyłącznie w formie cyfrowej, podobnie jak Xbox Series S. Cena ma pozostać na poziomie 499 dolarów, a konsola otrzyma SSD o pojemności 2 TB. Procesor APU zostanie wytworzony w 6 nm procesie technologicznym, co ma zapewnić lepszą efektywność energetyczną.

Kolejne zmiany dotyczą zarówno Xbox Series X (Brooklin), jak i Xbox Series S (Ellewood). Nowe wersje będą miały ulepszoną łączność bezprzewodową, z WiFi 6E i Bluetooth 5.2. W opakowaniu znajdzie się także nowy kontroler o kodowej nazwie Sebile, w biało-czarnej kolorystyce. Pad będzie posiadał akcelerometr i funkcję haptycznych wibracji, zbliżając się do możliwości kontrolera Sony DualSense. Kontroler będzie również korzystał z wymiennych baterii.

Kontroler ma być oficjalnie ujawniony między majem a czerwcem 2024 roku, a konsole zadebiutują w drugiej połowie 2024 roku. Xbox Series S „Ellewood” prawdopodobnie pojawi się pod koniec sierpnia, a Xbox Series X „Brooklin” pod koniec października.

Źródło: Icon-Era