Premiera EA Sports FC 24: Mason Greenwood będzie częścią najnowszego symulatora piłkarskiego

Premiera EA Sports FC 24: Mason Greenwood będzie częścią najnowszego symulatora piłkarskiego

Premiera EA Sports FC 24 zbliża się wielkimi krokami, jednak deweloperowi z USA wciąż towarzyszą pewne niedogodności. Jedną z nich jest kontrowersyjny zawodnik, Mason Greenwood, który na początku ubiegłego roku został oskarżony przez swoją partnerkę o przemoc domową. Okazuje się jednak, że będzie on integralną częścią najnowszego symulatora piłkarskiego.

Mason Greenwood, piłkarz z Manchesteru United, był jednym z najbardziej dyskutowanych nazwisk ostatnich miesięcy. Nie chodziło jednak o jego umiejętności na boisku, lecz o sprawę sądową, w którą był zamieszany. Jego partnerka, Harriet Robson, oskarżyła go o przemoc domową i udostępniła liczne zdjęcia, które miały potwierdzać ataki ze strony Greenwooda.

W rezultacie klub zawodnika musiał go zawiesić, a cała sprawa trafiła do sądu. Trwała ona tak długo, że wielu zapomniało już o tym incydencie. Jednak Electronic Arts, twórca gry FIFA, nie zapomniał o 21-latku i postanowił usunąć go z gry FIFA 22. Zawodnik również nie pojawił się w FIFA 23, ale wygląda na to, że powróci w nadchodzącej premierze EA Sports FC 24. Informacje o jego obecności w grze pojawiły się w sieci.

Należy zaznaczyć, że Mason Greenwood wrócił do profesjonalnej gry w piłkę nożną, ale już nie w barwach Manchesteru United. Podpisał kontrakt z hiszpańskim Getafe CF. Wystąpił już w pierwszym meczu w nowym klubie po ponad półtorarocznej przerwie.

Obecność Greenwooda w EA Sports FC 24 wywołuje wiele kontrowersji, ponieważ jest on oskarżony o przemoc domową. Klub Manchester United wydał nawet oficjalne oświadczenie, zachęcając zawodnika do kontynuowania kariery poza klubem. Electronic Arts, które wciąż nie ujawniło karty Greenwooda, musiało zauważyć te skrajne nastroje wśród graczy.

Warto śledzić, co się wydarzy z „wirtualnym” Greenwoodem po premierze EA Sports FC 24, ponieważ gra pozwoli na rozgrywki mieszane – zarówno mężczyzn, jak i kobiet. To może prowadzić do kompilacji z udziałem 21-latka, który brutalnie fauluje zawodniczki drużyny przeciwnej.

Dodatkowo, nadchodząca gra zapewnia rozgrywkę mieszanymi składami – mężczyzn i kobiet. Są przewidywania, że włączenie kobiecych drużyn może prowadzić do kontrowersyjnych sytuacji związanych z postacią Greenwooda.

Na koniec warto również zapoznać się z naszym zestawieniem najlepszych darmowych gier na platformie Steam, aby nieco ochłonąć po emocjach związanych z tą kontrowersyjną sytuacją.