• wt.. lis 28th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Nowa gra The Walking Dead: Destinies to wielka porażka

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  Nowa gra The Walking Dead: Destinies to wielka porażka

  Firma GameMill Entertainment niedawno wydała grę The Walking Dead: Destinies, która okazuje się być jeszcze większą klapą niż ich poprzednia produkcja, Skull Island: Rise of Kong. Ta najnowsza gra okazała się pełna błędów i wad, co skutkuje rozczarowaniem graczy.

  Premiera gry na różne platformy, takie jak Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox Series S, Xbox Series X i PlayStation 5, miała miejsce przedwczoraj. Już po kilku dniach od premiery zaczęły pojawiać się informacje o licznych problemach z grą. Na przykład, wykryto błąd na PlayStation 5, który blokuje postęp w rozgrywce, uniemożliwiając jej ukończenie. Ponadto, gracze zgłaszają żenująco słaby dubbing i sztuczne zachowania postaci. Scenki przerywnikowe również są tragiczne, z błędami animacji i niespójnościami w wystroju postaci.

  Jakość gry można również odzwierciedlić w jej ocenach na platformie Metacritic, gdzie średnia ocen użytkowników wynosi zaledwie 2,0/10. To niezaprzeczalne potwierdzenie tego, jak wielka porażka jest The Walking Dead: Destinies.

  Warto zauważyć, że istnieją dwie licencje na grę z serii The Walking Dead. Pierwsza, należąca do twórcy marki, Roberta Kirkmana, kontroluje komiksy i dba o jakość gier związanych z tą franczyzą. Natomiast druga licencja należy do stacji telewizyjnej AMC, która wydaje licencje na telewizyjne adaptacje bez zbytniego dbania o jakość. The Walking Dead: Destinies korzysta z tej drugiej licencji.

  Podobnie jak w przypadku poprzedniej klapy GameMill Entertainment, czyli Skull Island: Rise of Kong, prawdopodobnie winę za kiepską jakość gry ponosi firma wydawcza. Wygląda na to, że deweloperzy mieli zbyt mało czasu na stworzenie gry i musieli ją wydać w niedopracowanym stanie.

  Niestety, The Walking Dead: Destinies dołącza do grona największych rozczarowań roku 2023 i udowadnia, że nie zawsze trzeba wierzyć w obietnice producentów. Oczekiwania fanów zostają zdradzone, a gra staje się symbolem nieudanego projektu, który nie spełnia żadnych standardów.