Nowe ścieżki kariery w IT w obliczu niedoboru talentów

Nowe ścieżki kariery w IT w obliczu niedoboru talentów

W obliczu niedoboru talentów IT, coraz więcej organizacji wprowadza programy awansu i szkoleń, tworząc nowe ścieżki kariery w obszarze technologii. Przykładem takiego programu jest Tech Apprenticeship for Artificial Intelligence firmy Synchrony, który pozwolił Maggie Chavarin, mamie pracującej z domu, rozpocząć karierę w IT.

Chavarin zdobywała certyfikaty agile i studiowała informatykę, aby rozwijać się w tej dziedzinie. Dzięki programowi Tech Apprenticeship, 12-miesięcznemu programowi szkoleniowemu, który połącza naukę w miejscu pracy z kursami prowadzonymi przez instruktorów, mogła zdobyć umiejętności potrzebne do pracy w obszarze sztucznej inteligencji.

Firmy coraz częściej zdają sobie sprawę, że oferowanie programów szkoleniowych i możliwości awansu przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i przedsiębiorstwom. Pracownicy mają szanse rozwinąć swoją karierę i odkrywać nowe możliwości, a jednocześnie firmy mogą napełniać luki w umiejętnościach technologicznych.

Zmiany na rynku pracy i potrzeba większej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym sprawiają, że programy szkoleniowe stały się atrakcyjne dla pracowników. Badania wykazały, że brak możliwości awansu był jednym z głównych powodów odejścia pracowników z pracy.

Firmy takie jak Regeneron czy Synchrony stawiają na kulturę ciągłego uczenia się i oferują pracownikom różne możliwości rozwoju. W Regeneron naukowcy mają szansę współpracy z działem IT na różnych projektach badawczych, co pozwala na innowacje i rozwój technologiczny. Synchrony natomiast stworzyło program Tech Apprenticeship, który przyciąga pracowników z różnych grup społecznych i daje im możliwość rozwoju w obszarze technologii.

W obliczu ciągłego niedoboru talentów IT, firmy inwestują w programy szkoleniowe i awansu, aby uzupełnić luki w kompetencjach technologicznych. Pracownicy mają teraz szansę rozwinąć swoje kariery w IT, niezależnie od ich wcześniejszego doświadczenia.