• czw.. lut 22nd, 2024

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Wg. Zastrzeżeń Prawnych, wykorzystywanie treści ze stron internetowych jest regulowane

  ByKamil Dominiak

  lut 10, 2024
  Wg. Zastrzeżeń Prawnych, wykorzystywanie treści ze stron internetowych jest regulowane

  Właściciel niniejszego serwisu internetowego informuje o obowiązujących zasadach dotyczących wykorzystywania treści zamieszczonych na stronie. Zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/790 z dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym, nie jest dozwolone zwielokrotnianie, wykorzystywanie lub przechowywanie treści w formie tekstów, danych, programów komputerowych i baz danych dostępnych na tym serwisie internetowym.

  Chociaż eksploracja treści jest zabroniona, istnieją pewne wyjątki. Możliwe jest korzystanie z treści w ramach wyników wyszukiwania, co oznacza umieszczanie stron internetowych w odpowiedzi na zapytanie użytkownika. Ta działalność jest dozwolona i nie podlega żadnym ograniczeniom. Jednak powinniśmy zauważyć, że powyższe zastrzeżenie nie przewiduje wyłączania lub ograniczania praw konsumentów do korzystania z treści w celu jasno określonych dozwolonych użytków.

  Ważne jest, aby zrozumieć i szanować prawa autorskie oraz przestrzegać zastosowanych ograniczeń dotyczących eksploracji treści. Właściciel serwisu internetowego dokłada wszelkich starań, aby zachować integralność i ochronę dostępnych materiałów. Każdy użytkownik powinien przestrzegać regulaminu i zapoznać się z zasadami dotyczącymi korzystania z treści znajdujących się na stronie.

  W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących zastrzeżeń prawnych oraz wyłączeń, zachęcamy do odwiedzenia sekcji „Zastrzeżenie dot. eksploracji tekstów i danych” na stronie serwisu.

  FAQ

  1. Czy mogę zwielokrotniać, wykorzystywać lub przechowywać treści zamieszczone na stronie?
  Nie, zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/790, zwielokrotnianie, wykorzystywanie lub przechowywanie treści w formie tekstów, danych, programów komputerowych i baz danych jest zabronione na tym serwisie internetowym.

  2. Jakie są wyjątki dotyczące korzystania z treści?
  Możliwe jest korzystanie z treści w ramach wyników wyszukiwania, co oznacza umieszczanie stron internetowych w odpowiedzi na zapytanie użytkownika. Ta działalność jest dozwolona i nie podlega żadnym ograniczeniom. Istnieją również określone dozwolone użytki, które nie wyłączają ani nie ograniczają praw konsumentów do korzystania z treści.

  3. Jakie są zalecenia dotyczące szanowania praw autorskich i przestrzegania zasad dotyczących eksploracji treści?
  Ważne jest zrozumienie i szanowanie praw autorskich oraz przestrzeganie zastosowanych ograniczeń związanych z eksploracją treści. Właściciel serwisu internetowego dokłada wszelkich starań, aby zachować integralność i ochronę dostępnych materiałów. Każdy użytkownik powinien przestrzegać regulaminu i zapoznać się z zasadami dotyczącymi korzystania z treści znajdujących się na stronie.

  Definicje:

  – Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/790: Dokument prawny, który reguluje prawa autorskie i prawa pokrewne na jednolitym rynku cyfrowym w Unii Europejskiej.

  Polecane linki:

  Zastrzeżenie dot. eksploracji tekstów i danych