• śr.. lis 29th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Funkcja stukania w tył telefonu – ukryta tajemnica telefonów

  ByMarta Bryła

  lis 21, 2023
  Funkcja stukania w tył telefonu – ukryta tajemnica telefonów

  Współczesne smartfony są zdumiewające. Posiadają wiele funkcji, z których większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy. Jedną z najmniej znanych, a niezwykle przydatnych opcji jest możliwość stukania w tył telefonu, aby wykonać określone czynności. Zarówno urządzenia z Androidem, jak i iOS mają tę funkcję, która może znacznie ułatwić korzystanie z telefonu.

  Nie każdy użytkownik wie, że większość nowoczesnych smartfonów posiada ukryty przycisk w postaci stuknięcia w tył telefonu. Choć nie jest to fizyczny klawisz, to jego działanie i możliwość konfiguracji funkcji może znacząco ułatwić wykonywanie czynności na smartfonie.

  Gest stukania w tył telefonu został zaprojektowany pierwotnie dla osób niepełnosprawnych, aby pomóc im w automatyzacji pewnych czynności. Jednak okazało się, że może być bardzo przydatny dla każdego użytkownika, który potrzebuje ułatwień przy wykonywaniu niektórych połączeń klawiszowych.

  Funkcja stukania w tył jest dostępna w iPhonach z systemem iOS 14 lub nowszym. Pozwala ona ustawić dwu- lub trzykrotne stuknięcie w tył telefonu jako skrót do różnych popularnych funkcji, takich jak aparat, centrum powiadomień, latarka, Siri, blokada ekranu, zrzut ekranu, lupa i wiele innych. Wystarczy przejść do Ustawienia > Dostępność > Dotyk, a następnie wybrać opcję Stuknięcie w tył.

  W przypadku telefonów z systemem Android, funkcja stukania w tył telefonu pojawiła się w wersji 11. Jednak nie wszystkie telefony obsługują tę funkcję, ze względu na różne nakładki producentów. Najczęściej można ją znaleźć w sekcji Dodatkowe ustawienia lub Skróty przycisków w ustawieniach telefonu.

  Teraz, gdy znasz tę ukrytą tajemnicę telefonów, możesz wykorzystać funkcję stukania w tył, aby jeszcze bardziej ułatwić sobie korzystanie z smartfona. Niezależnie od tego, czy masz iPhone’a czy telefon z Androidem, ta funkcja może być niezwykle przydatna codziennego użytkowania.