• pt.. lut 23rd, 2024

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Twój głos, twój syntezator mowy

  ByKamil Dominiak

  lut 11, 2024
  Twój głos, twój syntezator mowy

  Windows 11 przygotowuje fascynującą funkcję „Twój głos, Twój syntezator mowy”. Testerzy odkryli tę opcję w wersji systemu Windows 11 26052, dostępnej dla kanałów Canary i Dev. Chociaż nie została uwzględniona na oficjalnej liście zmian udostępnionej przez Microsoft, jest już widoczna w ustawieniach systemu. Co ciekawe, można z niej skorzystać po doinstalowaniu odpowiedniego komponentu. Oznacza to, że każdy będzie mógł nauczyć swój system czytać z wykorzystaniem swojego własnego głosu.

  Opis funkcji „Twój głos, Twój syntezator mowy” ujawnia, w jaki sposób można z niej korzystać. Chodzi o stworzenie głosowego awatara, opartego na naszym własnym głosie, który nie brzmi jak bezduszna maszyna. Dzięki temu będziemy mogli wpisać tekst, który zostanie odtworzony przez naszego osobistego syntezatora mowy podczas spotkań zarówno w rzeczywistości, jak i online.

  Polecenie „Mów za mnie” zostało umieszczone w sekcji dotyczącej ułatwień dostępu i otrzymało swój własny skrót klawiszowy: Win + Ctrl + T. Musimy jednak poczekać na gotowość tej funkcji do wdrożenia.

  Ta innowacyjna funkcja w systemie Windows 11 pozwoli nam spersonalizować naszego syntezatora mowy, co z pewnością przyczyni się do wygodniejszego działania naszego systemu operacyjnego. Będziemy mogli korzystać z naszego własnego głosu podczas czytania tekstu, co stworzy bardziej naturalne i przyjemne doznania dźwiękowe. To kolejny krok Microsoftu w kierunku zapewnienia użytkownikom kompleksowych narzędzi, które umożliwią pełne dostosowanie systemu Windows 11 do naszych indywidualnych preferencji. Bądźmy przygotowani na przyszłość, w której nasz własny głos będzie naszym syntezatorem mowy.

  FAQ – „Twój głos, Twój syntezator mowy” w systemie Windows 11

  1. Czym jest funkcja „Twój głos, Twój syntezator mowy” w systemie Windows 11?
  Funkcja „Twój głos, Twój syntezator mowy” pozwala na spersonalizowanie syntezatora mowy, umożliwiając odtwarzanie tekstu za pomocą naszego własnego głosu.

  2. Jak mogę skorzystać z tej funkcji?
  Po zainstalowaniu odpowiedniego komponentu możemy skorzystać z funkcji „Twój głos, Twój syntezator mowy”. Wpisujemy tekst, który zostanie odtworzony przez naszego osobistego syntezatora mowy podczas spotkań w rzeczywistości i online.

  3. Gdzie znajduje się polecenie „Mów za mnie”?
  Polecenie „Mów za mnie” znajduje się w sekcji dotyczącej ułatwień dostępu w ustawieniach systemu Windows 11.

  4. Czy funkcja jest już dostępna?
  Niestety, funkcja „Twój głos, Twój syntezator mowy” wciąż jest w fazie przygotowań i nie została jeszcze wdrożona.

  5. Jakie korzyści przynosi ta funkcja użytkownikom?
  Dzięki tej funkcji użytkownicy będą mieli możliwość spersonalizowania syntezatora mowy, co przyczyni się do wygodniejszego działania systemu Windows 11. Odtwarzany tekst będzie brzmiał bardziej naturalnie i przyjemnie dla użytkownika.

  6. Czy to jest kolejny krok Microsoftu w dostosowaniu systemu Windows 11 do preferencji użytkowników?
  Tak, funkcja „Twój głos, Twój syntezator mowy” jest kolejnym krokiem Microsoftu w kierunku zapewnienia użytkownikom kompleksowych narzędzi, umożliwiających pełne dostosowanie systemu Windows 11 do indywidualnych preferencji.

  Ważyne terminy i pojęcia:
  – Syntezator mowy – technologia umożliwiająca komputerom generowanie mowy na podstawie zapisanego tekstu.
  – Ułatwienia dostępu – funkcje i narzędzia mające na celu ułatwienie korzystania z komputera osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

  Sugerowane powiązane linki:
  Strona główna systemu Windows 11
  Ułatwienia dostępu w systemie Windows