Titanfall 2 otrzymuje aktualizację i zyskuje na popularności

Titanfall 2 otrzymuje aktualizację i zyskuje na popularności

Titanfall i jego kontynuacja Titanfall 2 to trochę smutna historia. Obie gry były absolutnie genialne, ale nigdy nie uzyskały wyników sprzedaży, na które naprawdę zasługiwały, a trzecia gra nigdy nie została wydana. Zamiast tego spin-off Apex Legends (rozgrywający się w tym samym uniwersum, z kilkoma innymi podobieństwami) jest jedyną rzeczą, która pozostała dziś z tych dwóch klasycznych tytułów.

Ale bez uprzedzeń, Respawn nagle zdecydował się zaktualizować Titanfall 2 na czas weekendu, grę, która od lat była prawie niegrywalna z powodu problemów z serwerami (głównie na PC) oraz niewielkiej liczby graczy (na wszystkich platformach). Po naprawieniu problemów i regularnych aktualizacjach listy odtwarzania gracze powrócili.

Według SteamDB, w weekend odnotowano szczytową liczbę 23 234 jednoczesnych graczy – co nie jest dalekie od rekordu wszechczasów, który został ustanowiony dwa lata temu i wynosił 27 631 jednoczesnych graczy. Chociaż nie posiadamy tak szczegółowych danych z konsol, przetestowaliśmy wersję Xbox i szybko byliśmy w stanie rozpocząć mecz, co sugeruje, że wielu graczy gra również na konsoli.

Jest kilka osób, które mają nadzieję, że może to być oznaka nadejścia Titanfall 3, ale zalecamy zachować te nadzieje na rozsądnym poziomie. Istnieje wysokie ryzyko rozczarowania. Niemniej jednak, aktualizacja Titanfall 2 i odrodzenie zainteresowania grą jest dobrą wiadomością dla fanów, którzy wciąż cieszą się rozgrywką.

Czy to jest początek nowej ery dla Titanfall? Czas pokaże.