• śr.. lis 29th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Remaster The Last of Us Part II na PS5: minimalne zmiany, ale wiele nowych opcji

  ByKamil Dominiak

  lis 21, 2023
  Remaster The Last of Us Part II na PS5: minimalne zmiany, ale wiele nowych opcji

  Sony niedawno ogłosiło remaster gry The Last of Us Part II na PlayStation 5. Chociaż będzie to głównie poprawiona wersja oryginału z kilkoma nowościami, różnice graficzne są minimalne.

  Jeden krótki zwiastun remastera dostępny w sieci pozwolił fanom porównać go do oryginalnej gry. Jednak nawet najbardziej spostrzegawczym osobom może być trudno dostrzec duże różnice. Ulepszenia dotyczą głównie oświetlenia, cieni i drobnych detali. Modele postaci pozostają praktycznie bez zmian.

  Mimo to gracze nie będą zawiedzeni zawartością remastera The Last of Us Part II. Oprócz ulepszonych wersji trybów rozgrywki, poziomów i skórek postaci, gra umożliwi rozgrywkę w rozdzielczości 4K z wykorzystaniem funkcji kontrolera DualSense. Nowa wersja gry zostanie udostępniona za opłatą, nawet dla posiadaczy oryginalnej wersji na PS4. Cena remastera na PlayStation 5 wyniesie 10 dolarów, tj. około 40 złotych. Nie ustalono jeszcze ceny nowej wersji dla PS5, ale na pewno będzie ona wyższa od ceny podstawowej wersji na PS4, która obecnie kosztuje 169 złotych w PS Store.

  Premiera The Last of Us Part II Remastered zaplanowana jest na 19 stycznia 2024 roku na PlayStation 5. Mimo że zmiany wizualne są minimalne, liczba nowych opcji i usprawnień sprawia, że warto zainteresować się tą wersją gry. Gracze będą mieli możliwość doświadczenia The Last of Us Part II na nowym poziomie.