• wt.. lis 28th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Navitel R980 4K – Wideorejestrator dla oszczędnych kierowców

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  Navitel R980 4K – Wideorejestrator dla oszczędnych kierowców

  Wideorejestratory z nagrywaniem w rozdzielczości 4K stają się coraz bardziej popularne. Dzięki nim kierowcy mogą rejestrować swoje podróże i zabezpieczać się na wypadek nieprzyjemnych sytuacji na drodze. Nawet jeśli kiedyś 4K było dostępne tylko w topowych modelach, to teraz można znaleźć tańsze kamery o podobnych właściwościach. Przykładem takiego modelu jest Navitel R980 4K, któremu warto przyjrzeć się bliżej.

  Navitel to firma znana z tworzenia niskobudżetowych wideorejestratorów, które są odpowiednie dla większości konsumentów. Oferują one akceptowalną jakość wideo, są łatwe w obsłudze i posiadają podstawowe funkcje. Jednak Navitel postanowił pójść o krok dalej i stworzyć wideorejestrator z nagrywaniem w rozdzielczości 4K – R980 4K. Jest to obecnie najciekawsza kamera w ofercie tego producenta.

  R980 4K jest wyposażony w sensor Sony IMX415, który umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K (3840x2160p) przy 30 klatkach na sekundę. Kamera posiada 7-warstwową szklaną soczewkę z filtrem podczerwieni i pole widzenia 140°. Jest również wyposażona w 3-calowy dotykowy ekran IPS o rozdzielczości 854×480 pikseli. Kamera posiada moduły Wi-Fi i GPS. Dzięki modułowi Wi-Fi możemy połączyć kamerę ze smartfonem, a moduł GPS pokaże nam aktualną prędkość i ostrzeże przed fotoradarami. Wideorejestrator posiada superkondensator zamiast klasycznej baterii, co sprawia, że jest bardziej odporny na ekstremalne wahania temperatury w samochodzie. Karta pamięci o pojemności do 128 GB pozwoli na zapis wielu materiałów. Cena R980 4K wynosi jedynie 499 zł, co czyni go jednym z najciekawszych wideorejestratorów na rynku.

  Navitel R980 4K to nie tylko wideorejestrator, ale cały zestaw akcesoriów. W pudełku znajdziemy nie tylko kamerę, ładowarkę i dokumentację, ale również uchwyt magnetyczny, folię elektrostatyczną, ściereczkę z mikrofibry, czytnik kart microSD na USB oraz voucher na nawigację od Navitela. Montaż kamery jest prosty i przyjemny, dzięki uchwytowi z przyssawką, który można umieścić na szybie. Menu kamery jest czytelne i proste w obsłudze. Kamera oferuje trzy opcje nagrań – 4K, 1440p i 1080p. Ma również wiele innych przydatnych funkcji, takich jak GPS z informacjami o fotoradarach czy tryby parkingowe.

  Navitel R980 4K to wideorejestrator dla oszczędnych kierowców, którzy zależą na nagrywaniu w najwyższej jakości. Jego atrakcyjna cena i wysokiej jakości nagrania sprawiają, że jest to najciekawsza oferta w ofercie Navitela.