Napój Coca-Coli wytwarzany przez sztuczną inteligencję zainspirowany przyszłością Y3000

Napój Coca-Coli wytwarzany przez sztuczną inteligencję zainspirowany przyszłością Y3000

Sztuczna inteligencja została wykorzystana jako broń w wojnie o smak Coca-Coli. Firma wprowadziła na rynek nowy napój, który został stworzony we współpracy z sztuczną inteligencją. Napój ten nazywa się Y3000 by Coca-Cola Creations i jest dostępny w wersji zwykłej oraz o zerowej zawartości cukru.

Firma zebrała preferencje smakowe konsumentów, aby poznać trendy i zrozumieć, jak „smakuje przyszłość”. Następnie te dane zostały wprowadzone do zastrzeżonego systemu sztucznej inteligencji, które pomogło w stworzeniu profilu smakowego. Nowy napój został opisany jako przypominający smak malin.

Coca-Cola nie ujawniła więcej informacji na temat smaku napoju. Jednak testerzy opisują go jako orzeźwiający. Napój dostępny jest przez ograniczony czas i będzie można go zakupić w sklepach Żabka w Polsce.

Firma zleciła również sztucznej inteligencji zaprojektowanie grafiki na puszkach i butelkach. Puszki mają neonowo-fioletowy styl, a butelki wypełnione są futurystycznym płynem.

Napój Y3000 jest limitowanej edycji, ale nie podano dokładnej daty zakończenia jego produkcji. Coca-Cola ogłosiła również współpracę z marką Ambush w celu stworzenia kolekcji odzieży inspirowanej tym napojem.

Coca-Cola Y3000 by Coca-Cola Creations ma utrzymać się na rynku do jesieni. To kolejny futurystyczny produkt spożywczy, który dołączy do innych innowacyjnych produktów, takich jak liofilizowane lody Dippin’ Dots i przezroczysta Crystal Pepsi.