• czw.. lis 30th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Jak Polacy radzą sobie z zagrożeniami w edukacji online?

  ByKamil Dominiak

  lis 21, 2023
  Jak Polacy radzą sobie z zagrożeniami w edukacji online?

  Według najnowszych badań, większość Polaków zdaje sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń związanych z bezpieczeństwem i prywatnością w edukacji online. Niektóre osoby są jednak bardziej świadome niż inne. Odpowiedzi ankietowanych pokazują, że 40% osób raczej tak zdaje sobie sprawę z tych zagrożeń, podczas gdy 38% odpowiedziało twierdząco.

  Co ciekawe, 17% badanych nie ma wyrobionego zdania na ten temat, a 5% respondentów uważa, że nie jest wystarczająco zaznajomionych z tą kwestią. To dowodzi, że nadal istnieje potrzeba edukacji oraz większego zrozumienia zagrożeń związanych z edukacją online.

  Badani zostali również zapytani, czy wiedzą, jak zareagować w przypadku wystąpienia cyberzagrożenia podczas nauki zdalnej. Okazało się, że 42% ankietowanych stwierdziło, że ciężko powiedzieć jak by zareagowali, kolejne 42% znałoby właściwe kroki do podjęcia, a 16% nie jest pewnych jak powinni postąpić.

  To wskazuje na dużą potrzebę informowania i szkoleń dotyczących bezpieczeństwa w edukacji online. Wiedza na temat zagrożeń i umiejętność reakcji jest kluczowa, aby chronić zarówno uczniów, jak i nauczycieli podczas zdalnej nauki.

  Wnioskiem z badań jest fakt, że choć większość Polaków rozumie zagrożenia związane z edukacją online, nadal istnieje potrzeba większej edukacji i przygotowania do radzenia sobie z cyberzagrożeniami. Ważne jest, aby zwracać uwagę na tego typu kwestie i rozwijać świadomość w społeczeństwie, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom podczas nauki online.