• śr.. lis 29th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Super Mario RPG: Kultowy remake, który podbija serca fanów

  ByAdrian Przechewka

  lis 20, 2023
  Super Mario RPG: Kultowy remake, który podbija serca fanów

  Super Mario RPG to bez wątpienia jeden z najbardziej oczekiwanych remaków gry w ostatnich latach. Od dnia premiery w 1996 roku, kiedy to gra w oryginalnej wersji trafiła na konsolę SNES, zdobyła sobie ogromną popularność. Teraz, po wielu latach, Super Mario RPG powraca w nowej odsłonie na konsolę Nintendo Switch i również zdobywa uznanie graczy i recenzentów.

  Przekształcenie grafiki jest nie do przeoczenia – oczywiście, różnice są widoczne, biorąc pod uwagę technologiczny postęp, jaki zaszedł od momentu premiery oryginału. Ale to nie jedyny powód, dla którego remak odnosi tak duży sukces. Pierwsze opinie zgromadzone na platformie Metacritic jednoznacznie wskazują, że Super Mario RPG zjednał sobie serca wielu graczy na Nintendo Switch.

  Gra zdobyła przeciętną ocenę 83/100, co jest znakomitym wynikiem i potwierdza, że Super Mario RPG z pewnością nie jest tylko produkcją dla nostalgicznych fanów. Z tego, co wynika z recenzji, gra emanuje przyjemną dla oka oprawą graficzną, satysfakcjonującym gameplayem oraz zachowuje niezapomniany klimat znany z wersji sprzed prawie trzech dekad.

  Remake jest niezwykle uroczym odświeżeniem oryginalnego Mario RPG z 1996 roku, oddającym w pełni to, co sprawiło, że pierwowzór był tak wyjątkowy. Jest to o wiele więcej niż tylko gra przypominająca czasy SNES – to doskonałe doświadczenie, które trafia do serc fanów starych i nowych.
  – PC Games

  Super Mario RPG na Nintendo Switch to solida odświeżona wersja klasycznego tytułu. Zaktualizowana grafika, muzyka i animacje sprawiają, że gra wydaje się ponadczasowa, a jej świetna historia i niezapomniani bohaterowie wciągają na długie godziny.
  – XGN

  Super Mario RPG jest dostępne wyłącznie na Nintendo Switch. Choć gra nie posiada polskiej wersji językowej, to nie stanowi to przeszkody dla fanów, którzy cieszą się możliwością ponownego wcielenia się w przygody Mario, zbierając drużynę bohaterów i stawiając czoła nowym wyzwaniom. Super Mario RPG to bez wątpienia jedna z najlepszych produkcji tego roku na Nintendo Switch, który cieszy się ogromną popularnością wśród posiadaczy konsoli.